Antec P-150 kotelosta...

torppa76

Ostinpas tässä uuden koneen ja kotelossa on pieni häikkä. Eli kokoonpano ei käynnisty jos kotelotuuletin ei ole täysillä. Jos on pienemmällä, niin virtanapista painettaessa hurahtaa vaan hetken ja sitten sammuu. Jos kotelotuuletin on täysillä, niin aina lähtee käyntiin.

Toinen juttu on että kun asensin windowin niin buuttailee itsekseen konetta. Tapahtumien valvonnassa on tällainen ilmoitus:

"Tietokone on käynnistetty uudelleen viantarkistuksen jälkeen. Viantarkistus: 0x1000000a (0x0000bab3, 0x00000002, 0x00000001, 0x806e5a8e). Vedos tallennettiin tiedostoon C:\WINDOWS\Minidump\Mini022506-04.dmp."

Sitten tulee mm. "WMI ADAP ei voi käsitellä resurssikirjastoa .NET CLR Networking, koska yhden Data blob -objektin oli määrä sisältää luokkia, mutta sen koko oli nolla"


Kokoonpano:
Asus A8N-SLI Premium emo, AMD Athlon 64 3800 x2 -prossu, 2Gt muistia, Maxtor DiamondMax10 250GB kovo, Antec Performance One P150 -kotelo, PNY Geforce 7800 GT 256Mt (tämä vielä puuttuu, nyt koneessa joku PCI-mopo)

Jos on tietoa mistä voisi johtua niin kertokaa toki. Kiitos!

2

1260

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pekka.
    • Jim

      Tolla powerillaon ollu asuksen emojen kanssa yhteensopivuusongelmia. Ongelma koski ensimmäistä versiota powerista ja aiheutti esim. satunnaista boottailua tai sitten kone ei lähtenyt käyntiin joten periaatteessa tuosta voi olla kysymys.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies, mitä minun pitäisi tehdä

      Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur
      Ikävä
      180
      2170
    2. Miksi teillä meni...

      ...välit poikki kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      175
      1811
    3. Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen

      Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍
      Ikävä
      170
      1672
    4. Sofia Virralla ja Minja Koskelalla ei mitään käsitystä terveyskeskusmaksuista!

      Vasemmistopimut Sofia ja Minja täysin ulkona sote asioista, ei minkäänlaista käsitystä edes mittaluokasta, missä terveys
      Maailman menoa
      108
      1482
    5. Summit-tippuja Nicola sai Carolalta yllättävän viestin - Some älähtää rajusti: "Älä viitsi..."

      The Summit Suomi -kisa käy kuumana kylmässä Norjan vuoristossa. Nicola tiputettiin kisasta juuri ennen finaalia. Likaise
      Tv-sarjat
      25
      1469
    6. Nainen näytät mummolta. :D

      Siks sua ei huoli kukaan.
      Ikävä
      105
      1165
    7. Juusolle sataa vihaisia viestejä hoitajilta ja loput nauravat hänelle

      Ei löydy montaakaan, joka kehuisi Juuson toimintaa ministerinä: "Selvä enemmistö Juuson päivitykseen reagoineista on su
      Perussuomalaiset
      162
      1085
    8. Persuehdokas uhkasi tappaa "jätkän" ja ravintolayrittäjän

      Kuuntele tästä kuinka meuhkaa. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/4eb3034d-48c5-4f31-b53c-42be3dc9607c
      Perussuomalaiset
      77
      1063
    9. Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!

      En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,
      56
      900
    10. Rokotevastaiset aiheuttaneet lasten kuolemat USA:ssa, eivätkä pyydä anteeksi

      Jo kaksi lasta kuollut tuhkarokkoon Texasissa, koska rokotevastaiset ovat toimillaan tuhonneet suojaavan rokotekattavuud
      Maailman menoa
      233
      900
    Aihe