suzuki 50cc noppeli

mikä mahtais olla vikana tässä mönkiäs kun ajelee vähän aikaa niin kuumenee aika kuumaksi ja sammuu (ilmajäähytteine kone) jotaa 80-90 luvun vehe, voiko olla että tulppa on ihan väärä, ja mikä tulppa tohon sitten menee?
41420
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

tää on suzuki lt50 1985

Äänestä
  • aihe vanha mutta kuitenkin olisko putki tukos meillä oli moisesta kiinni?

    Äänestä

Noppeleissa on kuristinprikka sylinterin ja pakoputken liitoksessa. Se kannattaa poistaa koska se on koneen toiminnalle jopa vahingollinen ja vie kaikki tehot.

Äänestä
  • tollanen noppeli filmillä www.sutiiko.suntuubi.com

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


räsä81 kirjoitti:

mikä mahtais olla vikana tässä mönkiäs kun ajelee vähän aikaa niin kuumenee aika kuumaksi ja sammuu (ilmajäähytteine kone) jotaa 80-90 luvun vehe, voiko olla että tulppa on ihan väärä, ja mikä tulppa tohon sitten menee?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu