http://www.hs.fi/autot/artikkeli/Mazdan ja Toyotan laatu pitää/HL20060218SI1AL0315n
Näin
Hesarissa
10862
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
vaikka aken sivuilta takaisinkutsut.Ei se nyt kovin hohdokasta luettavaa toyotalle ole.
sentään raportoi, muille se on viimeinen naula arkunkanteen. Eräät saksalais- ja ruotsalais merkit ovat saaneet huomautuksia ilmoittamatta jättämisestä.
Aika hauskoja nuo saksalaiset tilastot.Meillä on Avensis ja toisena autona Fiat Punto.Puntolla ajettu n.95 th. eikä minkäänlaisia vikoja,kun taas Avensista on saanut käyttää korjaamolla pari kertaa.Sillä ajettu n.130 th.Kaikilla merkeillä taitaa olla omat maanantai versionsa.
on ne maanantai-kappaleensa. mutta suhteessa niitä on vähän jos vertaa autojen määrään... jokin opel esin on joka toinen maanantai-raakile ( ainakin se siltä tuntuu )
Nyt kun D-4D-moottoreissa on ollut ongelmia pakkasen takia,niin se on todella harvinaista,että näin käy.
Ja Toyota on jo vetänyt takaisin näillä moottoreilla varustetut mallit,ennen kun viat on korjattu.
Vika on kuulemma jo kohdistettu,joten NO HÄTÄ!.
mene läpi muiden merkkien kohdalla. Korjaavathan ne muutkin mokansa.
joo, mutta vasta autojen luovutuksen jälkeen...ja tietysti asiakkaan laskuun
piiskaa armotta omaa autoteollisuuttaan parantamaan laaduntarkkailuaan entisaikojen malliseksi, mutta lieneeköhän tuokaan tutkimus kuitenkaan varsinaisen autojen kokonaislaadun suhteen kovinkaan vakavasti otettava..
Eikös se Oopelin johtaja pyytänyt julkisesti anteeksi kyseisen merkin huonoa laatua. No ainakin edellisen kopan Astra oli jo laadultaan ihan hyvä. Veljelläni ei mennyt moisesta kuin pari pyöränlaakeria kun ajoi 120tkm. Tosin nuo laakerit sitten maksoi 400e/kpl paikalleen laitettuna merkkiliikkeessä. Tuo uudempi malli on hänellä nyt ajossa, taitaa olla ajettuna 40tkm ilman isompia ongelmia.
Kaikesta huolimatta mietin kaksi kertaa ennen kuin Ooppelin uskaltaisin ostaa.
saksalaiset autot maailman parhaiksi.