Beretta m 87 Target

jaska jokunen

Löytyykö kokemusta kyseisestä pistoolista? Onko hintansa väärtti kanttaako suunnitella hankkimista ja onko hankala purkaa ja kasata? Kiitos.

4

1281

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Käsiaseissa

      Sehän on käsiaseiden Ferrari!

    • pistooli

      Itselläni on sellainen. Tähtäin linja korkea, kahva pieni, laukaisu menettelee, ei pysty säätämään. Varmatoiminen, kymmenen patruunan lipas. Alumiini runko, teräs piippu ja luisti.
      Tarkka peli, vaikea ammuttava em. puutteista johtuen. Äänenvaimentajan asennus vaikea, hyvä aseseppä sen kyllä voi tehdä. Purkaminen hieman vaikea, johtuen "lisäpainon" ruuvi kiinnityksestä.
      Mutta turha purkaminen ainakin vaikeutuu. En ole itse purkanut kuin pari kertaa suursiivouksen vuoksi. Normaali putsaus ilman purkua riittää koko ampumakaudeksi. Kallis ominaisuuksiin nähden. Taitaa Margolinia saada kolme samalla rahalla.

      • bushmaster

        Mielestäni purku ja kasaus on helppoa ja en ole aseseppä ammatiltani. Piipunpainon irroituksessa ei ole mitään ongelmaa,mikä siinä muka mättää?? helppoa kuin heinän teko. Ase on laadultaan aivan omaa luokkaansa ja se ulkonäkä ja viimiestely on todella siistiä.Onhan vanha hinta 700e tippunut kaiketi jo 600euroon mutta tuskinpa ikinä sen alle uutena. Käytetyistäkin pyydetään yli 4-500:taa.


    • rgb ulkoseinä

      Laatupeli, varmatoiminen, hyvännäköinen ja taitaa olla tänä päivänä jo keräilyharvinaisuus. Kyseinen peli itselläni jo vuodesta 2004.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      113
      2396
    2. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      37
      1413
    3. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      640
      986
    4. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      106
      983
    5. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      71
      952
    6. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      865
    7. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      96
      859
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      700
    9. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      70
      696
    10. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      31
      676
    Aihe