Kesällä suuntaamme Keski-Norjaan 4-9 vuotiaiden lasten kanssa.Ja tuli mieleen että, eipä lasten aika taida kovin kulua vuonoja katsellessa, niin pitäisi heille myös muuta ajankulua keksiä.Joten onko Keski-Norjassa hyviä puuhapuistoja tai kylpylöitä? onko kukaan käynyt? suositelkaa jotain..
Norjan huvipuistot
2
3650
Vastaukset
Oslosta, Drammen, Notodden (E134) sitten vähän etelään niin löytyy suuri vesipuisto
Bö Sommarland (voi olla osa laitteista liiankin hurjia) mutta paljon on nähtävää,tuossa linkki jos toimii en ole lähiaikoina kokeillut.
www.sommarland.no
Muistaakseni illalla olikohan 18 jälkeen kun osti lipun, niin sillä pääsi seuraavanakin päivänä
sisälle ja ilman jonotusta lippujonossa,
(melko tyyris paikka muuten)
Tuolta löytyy kanssa melko lailla tietoa kun osaa katsella linkeistä vaan eteenpäin
www.norja.fihttp://www.arijanina.net/Norja_2004/Norja/Norja_paasivu.htm
Unohtui aikaisemmasta.
Ei taida huvipuistoista olla ,mutta muuten kivaa katsottavaa jos reittiä suunnittelee, niin
apua voi olla nähtävyyksien etsimisessä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1234621Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv702671Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?801695Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko91176- 46896
- 66892
- 21873
Olet mies aika ailahteleva luonteeltasi
Olen nähnyt kuinka olet iloinen, sosiaalinen ja osallistuva. Autat ja kannustat muita. Ja sitten olen nähnyt kuinka istu122853Yhteen hiileen velanottoveljet V P K
Tytäryhtiöissä palaa julkista rahaa ja vastuuttomuuden takia -ei pakollisten -kuntalain edellyttämien asioiden takia! N68828Olisin valmis tutustumaan uudelleen
En menneisyyden kautta vaan haluaisin tutustua ihmiseen, jollaiseksi olet kasvanut.50799