Jaro tämän kauden yllättäjä

Johtaja1

Kyllä se on niin että veikkaajien kannattaa lukea Jaro yhdeksi tämän kauden mustaksi hevoseksi. Kävin katsomassa Jaro-Haka ottelun viime viikolla ja Haka oli täysin aseeton. Popovits ei tainnut koskea palloon kuin muutaman kerran koko ottelun aikana eikä koko joukkue muutenkaan saanut mitään aikaan. Toki kausi on vasta alussa, mutta silti, 3-0 on aika selvät numerot. Ja Jarolta vielä hylättiin täysin selkeä maali, joten peli olisi voinut päättyä enemmänkin. Joukkueet olivat selvästi vielä alle oman tasonsa, mutta Keijo Paananen on tehnyt loistavaa työtä Jaron kanssa ja tästä on hyvä jatkaa kesää kohti. Mutta ihme on mikäli Jaro ei ole kärkinelikossa. Loukkaantumisia voi tietenkin tulla ja se voi pahimmassa tapauksessa pilata koko kauden, sillä Jaron pelaajamateriaali on aika kapea. Mutta omien junnujen esiin nousua odotan myös tällä kaudella, kuten Jonas Emet Haka ottelussa. Mies on 18- vuotias ja tekee Hakaa vastaan hattutempun! Mutta eri asia on pelaako Emet Jarossa vielä kesällä, koska hän kävi juuri Southamptonin leirillä mikä oli kuulopuheiden mukaan mennyt hyvin. Ja toivottavasti Paanasella on uskallusta peluuttaa nuoria pelaajia. Jarolla on toinenkin nuori huippulupaus laittaa kärkeen, Tom Melarti. 2 vuotta sitten hän voitti B-junnujen sm-sarjan maalikuninkuuden ja on mennyt valtavasti eteenpäin jo niistä ajoista. Mutta toivon mukaan Jaro voittaa kultaa!

2

470

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • okk

      aika painavaa tekstiä.

      cupin peleissä niillä meni aika hyvin.

      mutta eihän sitä koskaan tiedä jos tahti pysyy vielä kesän aikana samana. sillon voidaan jo puhua yllättäjästä, eli mustasta hevosesta.

      cupin korjaa kylläkin joku toinen joukkue.
      toivottavasti kotka.

    • OnOnOnJoo

      On joo yllättänyt todellakin ;)

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      44
      3042
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      36
      2651
    3. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      53
      2604
    4. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      105
      2314
    5. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      51
      2153
    6. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      344
      1909
    7. Mitä haluat sanoa kaivatullesi?

      Onko ikävä? Milloin näitte viimeksi?
      Ikävä
      150
      1556
    8. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      73
      1418
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      23
      1258
    10. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      28
      1185
    Aihe