Onko kukaan tilannut PIXXASS :sta? Uskaltaako tilata :) Tuntuu ainakin edulliselta.
pixxass.de ??
Make
21290
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Ostin joulukuussa Olympus E-500 digijärkkärin, netistä kattelin saksalaisii firmoja joista sais halvalla mutta monella firmalla oli niin että pitää maksaa etukäteen, ja minä en ainakaan 800-900 euroo laita mihinkään tilille ja toivo että tavaraa sitten joskus tulisi.
MUTTA, se mikä on hyvä pixxass:ssa että voit valita niin että maksat tavaran sitten kun haet sen UPS:stä suomessa. tosin se maksaa 34euroo lisää jos haluut tämän vaihtoehdon. Kopioi tämä linkki ->
http://pixxass.de/tep/catalog/shipping.php
ja syötä se googlen kääntäjään sivulla
http://www.google.com/language_tools?hl=en
missä lukee "Translate a webpage" niin saat sitten noi toimitusehdot käänettyä englanniksi, ja siellä alhaalla googlen englanniksi kääntämällä sivulla lukee että:
"Payment by cash on delivery 34,00EUR (dispatch always with insured package)/Paying COD (cash on Delivery)
Payments by cash on delivery are paid in cash with your Postzusteller, or at your responsible post office in without or by EC.".
Eli että maksat sitten kun haet paketin :). Ainoa syy miksi en tilannut tuolta oli että en jaksanut enää odottaa niin maksoin 40euroa enemmän ja ostin sen verkkokaupasta :)
KUINKA NOPEESTI TOIMITTAAA