kannettava

Olisi aika vaihtaa kannettavaa, ja kun kerta tähän vanhaankin koneeseen ubuntu istahti muitta mutkitta niin enpä enään haluaisi maksaa wintoosasta. Mutta, mistäs saisin kannettavan missä ei ole käyttis valmiiksi mukana?
7697
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Mitäs sitä hyvää läppäriä hypebuntulla pilaamaan?

Äänestä

Laita sähköpostia 30-50 liikkeeseen ja saat varmasti sopivan tarjouksen ilman turhia kilkkeitä.

Äänestä

Eiköhän Lenovon ThinkPadiä (ent. Ibari) saa myöskin Linuxilla. Niillä ei luulisi olevan mitään syytä pelätä mikkistä. Niiden piti avata myynti Suomessakin ihan lähiaikoina.

Muistan nähneeni jossain linkinkin mutta ei nyt ainakaan tähän hätään löytynyt.

Ei kannata välittää tuosta pikkutytöstä joka puhuu hypettämisestä.

Äänestä

Tollanen osoite tuli mieleen, sieltä saa kannettavan ilman käyttistä. http://www.databest.fi Itseppä vaan joudut sitten ottamaan selvää, että onko uusi aparaatti Linux yhteensopiva.

Äänestä
  • Onkos porukalla kokemusta noista databesteistä? Jos ovat kelpo koneita niin eikö linux käyttäjien kannattaisi antaa ilmaista mainos aikaa firman koneista? Eli ruvetaan äänestämään jaloillamme ja hakemaan noita koneita jos ovat hyviä.

    Äänestä

  • porukalla kirjoitti:

    Onkos porukalla kokemusta noista databesteistä? Jos ovat kelpo koneita niin eikö linux käyttäjien kannattaisi antaa ilmaista mainos aikaa firman koneista? Eli ruvetaan äänestämään jaloillamme ja hakemaan noita koneita jos ovat hyviä.

    Mitä ite oon databestin koneita kurkkinu nii näyttäs olevan sisukset aikalailla toimivia, mutta se pitäis vaan mennä ja ostaa moinen ja tutkia miten siihen istuu distro jos toinenkin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ilman wintoosaa kirjoitti:

Olisi aika vaihtaa kannettavaa, ja kun kerta tähän vanhaankin koneeseen ubuntu istahti muitta mutkitta niin enpä enään haluaisi maksaa wintoosasta. Mutta, mistäs saisin kannettavan missä ei ole käyttis valmiiksi mukana?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu