onko kenelläkään tietoa/kokemuksia Formule1-hotelleista Pariisin alueella? hinnat näyttävät ainakin edullisilta, eikä vaatimustasokaan ole kova (lentojen välissä yön viettäminen ko. hotellissa...) kyselisin, mihin aikaan Formule1-hotellien respat ovat avoinna, ts. mihin aikaan illalla voi vielä kirjautua sisään? oma lentoni saapuu CDG:n kentälle n. 20.30 illalla, eli ehkä 22-22.30 olisin hotellilla...ja paljonkohan taximatkasta saa pulittaa pariisissa 10km matkalta?
FORMULE1-HOTELLI PARIS ORLY??
4
531
Vastaukset
- autoilija1
vaan pääoven ulkopuolella on pankkiautomaatti, mihin tyrkkä pankkikortin, tekee huoneen varauksen, kun samalla maksaa yöpymisen ja sitten se automaatti antaa kuitin missä on koodi, jolla pääsee rakenukseen sisään ja sillä samalla koodilla pääsee myös huoneeseen.
Huoneissa on kolme sänkyä, mutta ei se automaatti ketään tuntemattomia parittele yhteen vaan antaa oman kolmensängyn huoneen yhdelle henkilölle.
Tämä Formule1 hotelli on oikestaan motelli ja sijaitsee niin pahalla paikkaa yleensä, että siihen pääsee parhaiten omalla autolla.- paikkoja
Kyllähän huone kuitenkin kannattaa varata etukäteen vaikka netin kautta, Formule1:t ja Etap:t on suosittuja halvan hinnan vuoksi. Oli niissä Formule1:ssä ainakin ennen jonkinlainen respa, avoinna muutaman tunnin päivässä, ja aamupala irtoaa yleensä lisähinnalla myös.
Tunnelma huoneissa vastaa lähinnä ruotsinlaivan hyttiä, ja ainakin suihku on käytävällä. Eka kerran kun halpishotelliin majoittuu, tulee ihmetelleeksi sitä äärimmäistä tilakäytön ja kalusteiden optimointia, mihin ranskalainen suunnittelu on yltänyt noissa modulihotelleissa!
- Accor hotels
Formula1 hotellien huoneet muistuttavat rutsinlaivojen hyttia, kuten joku tuossa mainitsikin, hieman tilavampana versiona. Huoneissa on kaksoissanky jonka ylapuolella poikittain kolmas paikka ja huoneissa on ainoastaan lavuaari. Automaattisesti jokaisen kavijan jalkeen puhdistuvat WC't ja suihkut ovat kaytavilla.
Vastaanottoajat respassa ovat rajatut ja saattavat vaihdella paikasta riippuen, joten kannattaa tarkistaa.
Tarkempia tietoja loytyy http://www.hoteformule1.com
Tutustu myos seuraaviin vaihtoehtoihin:
- http://www.premiereclasse.fr jonka Nuit d'hotel omaa myos kiinnostavan hinta-laatusuhteen
- http://www.etaphotel.com
Onnea matkaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1017523
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?1025434- 835007
- 1364384
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan113130- 492783
- 522749
- 612367
Törkeää toimintaa
Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818102324Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.541908