No niin nyt se siis tapahtu tänä aamuna kytät tuli ovelle ja sano että heille oli lähetetty tutkinta pyyntö minun tietokoneestani.
En ehtinyt edes koti etsintälupaa pyytää kun jo pari poliisia raahasivat koneeni pois.
Sanoivat vielä että he ilmoittavat koska täytyy käydä asemalla kuulusteluissa.
Siinä meni sitten kone ja kaikki leffat mitä olin imuttanut. Tästä lähtien ostan joka ikisen tuotteen kaupasta. säästyypä ainakin poliiseilta.
Kytät tuli!!
10
3819
Vastaukset
- .......
ei tutkintapyyntöä tehdä yksittäisestä koneesta... huono yritys...
- Anonyymi
Sellasta se on kun warettaa vakoilevalla windowsilla!
HAITALLINEN VAKOILU! W10! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sellasta se on kun warettaa vakoilevalla windowsilla!
HAITALLINEN VAKOILU! W10!Sellasta se on w10 käyttö, Kontio ja Parmas heti kolkuttelemassa ovella,
USA vakoilu on hyvin haitallista!
- kansalainen 69
Joo, mullekin tulivat mutta lähtivät pois kun ei ollut esittää ovella kotietsintälupaa. Ja waretus kuule jatkuu!
- Ukkeli22
Ei suomessa tarvi kotietsintälupaa. Tuo on opittu amerikkalaisista sarjoista.
- vaan on.
Ukkeli22 kirjoitti:
Ei suomessa tarvi kotietsintälupaa. Tuo on opittu amerikkalaisista sarjoista.
http://www.laki24.fi/riri-kotietsintahenkilotutkinta-kotietsintaedellytyksetkohde.html
Vähimmäisrangaistus on 6kk vankeutta,jolla edellytyksillä saa kotietsinnän suorittaa. - semmostason
vaan on. kirjoitti:
http://www.laki24.fi/riri-kotietsintahenkilotutkinta-kotietsintaedellytyksetkohde.html
Vähimmäisrangaistus on 6kk vankeutta,jolla edellytyksillä saa kotietsinnän suorittaa.Kotietsintään tarvitaan kyllä lupa, mutta lupa voi olla myös suullinen. Että suomessa ei heilutella mitään kotietsintälupia kun etsinnälle tullaan. Kohteelle ilmoitetaan asiasta joko suullisesti tai paperilla.
- Hah
Ja taas yksi provo lisää. Täytyy kohta laittaa webbisivu pystyyn mihin näitä alkaa keräämään, ku nää on niin hauskoja kaikki.
"Tästä lähtien ostan joka ikisen tuotteen kaupasta. säästyypä ainakin poliiseilta." Et sitten parempia nuoleskeluja keksinyt? - Anonyymi
Windows vakoilu on haitallista!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, näen sinua hetken
ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen183814Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki2223708Riikka Purra on ihana, jämpti
Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä972662SDP haluaa LISÄÄ veroja bensa-autoille!
Sdp:n vaihtoehtobudjetti esittää polttomoottoriautoille lisää veroja Sdp esittää tuoreessa vaihtoehtobudjetissaan verot202574"Purra löylytti oppositiota", sanoi naistoimittaja Pöllöraadissa
Kyllä, Purra tekee juuri sitä työtä mitä hänen tuossa asemassa pitää tehdä, hän antaa oppositiolle takaisin samalla mita322324Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa
Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman192247Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!
Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling642246Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)
Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.131946Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki
Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue581778- 901611