aptuksen omega3-rasvahappotableteista... saako niitä apteekista?? nehän auttaa karvan lähtöön?? siis ettei karvaa lähde niin tuhottomasti... kissani karva hilseilee vähän...nämä tabletit eivät varmaan auta hilseilyyn...vai auttavatko?? hilse shampoo varmaan auttaa mutta talvella kissaani en kyllä yleensä pese,,..kiitoksia etukäteen..:)
kysyisin...
näistä-
2198
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Kyllä meillä ainakin ne tabletit vaikuttivat sekä turkin että ihon kuntoon.
Tabletteja saa apteekista ja lemmikkieläinliikkeistä. Niitä rasvahappoja on saatavilla myös muista valmisteista kuin Aptuksen tableteista. On esim. pastaa jota voi olla ehkä helpompi antaa kissalle kuin tabletteja.
Annathan kissalle laadukasta eläinkaupan ruokaa? On meinaan hölmöä antaa huonoa ruokaa ja korvata sitten sen aiheuttamaa puutosta tableteilla.
pitää vaan kaikki tuolta kaukaa hakea katos kun asun täällä peräkylillä...nii ei ihan helpolla niitä laaturuokia kyllä saaaa..:( mutta kai niitä voi kerralla ostaa paljon niii ei tarvii kokoajan rampata kaupungissa,,,..:D