Näppynaama-juoppo Räikkönen on saanut kenkää Mäckiltä siksipä sitä tallipaikkaa pitää managerin etsiä. Kun Räikkösen maineen ja toilailut tietää voi tallipaikka olla tosi kovassa, pahimassa tapauksessa Räikkönen joutuu lopettamaan tähän kauteen mikäli ei saa kenkää kesken kauden. Miksi Suomen formulakuskit ovat kaikki idiootteja, Häkkinen ei pystynyt edes puhumaan suomea ja Räikkönen ei osaa englantia, mutta eipä sitä amispelleltä voi enempää vaatia. Salo oli ykkösten turhin kuski puhetta tuli kun konekiväärillä mutta jutuissa ei ole päätä eikä häntää. Lehto taisi olla ainut järkimies , mutta Shumi sattui pahaan aikaan samaan talliin joten lehto soitti kakkosviulua ja sai kenkää. Vanha Roosberi osasi puhua, mutta oli sillä kävi ruotsalaisten tuuri ja sai sillä mestaruuden.
Kimi sai kenkää Mclarenilta
The Looser
101183
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Kumpi on kuskille tärkeämpää? Osata puhua vai ajaa. He ovat kilpa-ajajia, eikä mitään mannekiineja tai poliitikkoja!
Löytyykö fakta tietoa???.
Heh.. taas yhdellä suu paukkuu arvostelevasti, mutta itse ei taida edes suomen kieltä sen vertaa, jotta yhdyssanat osais kirjoittaa.
Faktatiedot formuloihin näyttävät olevan aika hatarat kun JJ:n potkutkin johtuivat Schumista.
Taitaa vaan taas olla pelkkä provokirjoitus.
Toisen huhun mukaan Kimi on toistaiseksi kieltäytynyt allekirjoittamasta Mclarenin oliko se nyt 72 miljoonan sopimusta, joka odottaa vain hänen allekirjoitustaan.
Totuus on, että Kimi voi valita työpaikkansa ja tietyissä rajoissa määrätä hintansa. Robertsonin mukaan Kimin arvo on vähintään 25 miljoonaa vuodessa, ja sen maksavia talleja on jonossa useita.
Kauhia rovo maailman parhaista kuljettajista.
Jännä homma on jos Kimi saa kenkää kesken kauden tai ei löydä tallipaikkaa ensi kaudelle. . . meinaan vaan kun Bernie Eclestonenkin mukaan Kimi on nykyään F1-sarjan nopein kuljettaja, Schumi mukaan lukien. Luulisi sellaiselle kuskille tallipaikka irtoavan.
Eikö sinua kiinnostaisi ajaminen ykkösissä? Nousisi hiukan suomalaistenkin maine kun olisi noin fiksulta vaikuttava kaveri siellä eikä aina vain niitä "idiootteja". Miljonääriksikin tulisit siinä sivussa ihan huomaamatta.
Kylläpä on taas kateellinen päässy kirjottelemaan. Ei oo varmaan sulta pois jos jollain menee hyvin. Ja jos on niin EI KIINNOSTA!
Kovalainen sit sulle?
Räikösellä on olemassa oleva sopimus kaudesta -07 ferrarille, joka vain odottaa julkaisuaan. Taitaapi tulla monzan kisassa. Mclarenin uusi auto herättää hilpeyttä; if it does not run, crome it! Alonso teki urakehitykseensä nähden virhesiirron siirtyessän macille. Macilla selitetään ja haetaan syyllisiä, mutta kukaan ei muista sitä että auto ei kulje maaliin asti.
Kaippa se Räikkösen käytös paranee sitte tulevien maranellon vuosien aikana.
Älä usko huhuihin, äläkä varsinkaan ymmärrä niitä väärin. Tämä viimeinen huhu ei edes väitä, että mitään olisi allekirjoitettu.
Usko vasta sitten, kun sopimus virallisesti myönnetään Kimin, Ferrarin tai Robertsonin taholta. Toistaiseksi kaikki nämä kolme ovat kiistäneet. Syystäkin, mitäpä sitä valehtelemaan.
Niin no eihän se Häkkinen mikään kuski ole voitti vaan 2 MM:ää ja on euroopan autourheilupiireissä aika arvostettu kuski ja ihan turhaanhan se Räikkönenkin valittiin viimevuonna parhaaksi kuskiks vaikkei MM:ää voittanukkaa niin oli joissain kisoissa täysin ylivoimainen, mutta se on hyvä että täältä pienestä suomesta löytyy ilmeisesti niitä jokapoikia jotka on maailman parhaita kisakuskeja mutta kun ei ole ikinä päässy ajaa kilpa-autoa. Kyllähän menestystä ja mestaruuksia tulis jos olis vaan joskus saanu ajaa vai mitä? On se kumma kun suomalaisten F1 kuskien pitäis aina voittaa ja jne.. ja vertaaminen johkiin Schmiin...sitte on hyvä kun rikkoo sen ennätykset vai? eihän kaveri ole voittanu vasta kuin seitsemän MM:ää!! ainutlaatuista, siihen ei pysty kukaan mutta se ei tarkoita etteikö muut jotka ei aivan menesty yhtä hyvin kuin hän olisi hyviä. Ei kaikki suomalaiset osaa oikeen arvostaa niitä muutamii yksilöitä jotka edes pääsee ajaa Formula 1:stä koska ne ajaa siellä taitojensa ansiosta eikä ainoostaan sponsorirahojen tukemana