Dvd koneelle?

Kuulkaas hei, kuinka mä saisin kopioitua mun dvd-levyn koneelle ja kenties siis uudeksi levyksikin? Millanen ohjelma siihen tarvittaisiin? Ja toinen kysymys, miten tollaseksi DivX-filmiksi saa dvd-levyltä?
4437
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

DVD:n kopioiminen edellyyttää kopiosuojauksen kiertoa, ja se on laitonta.

Lisää tietoa voi kysyä täältä
[email protected]

Äänestä
  • Jos olet DVD:n esim itse kuvaamastasi materiaalaista tehnyt, niin tämä ei ole laitonta. Ja niihnän tietysti asia on... ;)

    Äänestä

  • Vai että itse tehdyn DVD-levyn kopioiminen on
    laitonta!

    Olet aika lailla metsässä. Osaatko lukea?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Apuva! =) kirjoitti:

Kuulkaas hei, kuinka mä saisin kopioitua mun dvd-levyn koneelle ja kenties siis uudeksi levyksikin? Millanen ohjelma siihen tarvittaisiin? Ja toinen kysymys, miten tollaseksi DivX-filmiksi saa dvd-levyltä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu