Lapset?

Onko Singaporessa mitään tekemistä lapsiperheille?Lapset ovat alle kouluikäisiä.Onko helppo liikkua paikasta toiseen?McDonaldsin hintataso?
1585
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Lapsien kanssa vaikka Sentosa-saari (googleta, niin loydat tarkemmin, mita kaikkea saarella on), siella saa menemaan yhden paivan aivan varmasti.

Elaintarha ja sama paikka illalla "Night Zoo", kannattaa kayda.

Helppo liikkua metrolla, bussilla tai taksilla.

Enpa ole Makkarissa kaynyt syomassa, mutta uskoisin, etta on halvempi kuin Suomessa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


perhematka kirjoitti:

Onko Singaporessa mitään tekemistä lapsiperheille?Lapset ovat alle kouluikäisiä.Onko helppo liikkua paikasta toiseen?McDonaldsin hintataso?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu