Sähköä

Meillä valmistuu talo syyskuun lopussa, talopaketti tulee kesäkuussa. Missä vaiheessa/miten sähkösopimus pitää tehdä?
3355
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

töiden alkamista ja kun ottaa ns tonttikeskuksen eli mittarikaapin sinne ulos, niin siitä saa työmaasähköt kätevästi ja halvalla.

Kysy sähköyhtiötä tarjousta em paketista vaikka huomenna ja sovi sen toimitus tontille viimeistään toukokuussa. Jos em tulee pylvääseen niin sen voi helposti toimittaa myös talvella.

Sähkösuunnitelmissa tuo pitäisi huomioida eli nekin pitäisi teettää.

Äänestä
  • no asennus firmalta tuo keskus lähtee kyllä halvemalla kun sähköyhtiön ryöstö hinnoilla!!

    Äänestä

  • ennen kuin kirjoitti:

    no asennus firmalta tuo keskus lähtee kyllä halvemalla kun sähköyhtiön ryöstö hinnoilla!!

    olemassa ja alennusprossat sovittu. Kytkentä ja liittymismaksut silti ryöstetään erikseen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


maiju77 kirjoitti:

Meillä valmistuu talo syyskuun lopussa, talopaketti tulee kesäkuussa. Missä vaiheessa/miten sähkösopimus pitää tehdä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu