Opiskelija pakotetaan

Älytöntä lainaa saa 300 euroa /kk
mutta töitä saa tehdä vain 220 euron edestä.

paneeko Kela ja pankit toisiaan?
3898
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Miten niin muka töitä saa tehdä vain 220 euron edestä? *Ihmettelee*

Äänestä
  • itse saan tienata 1010€ / opintotukikuukausi.

    Äänestä

  • heh heh heh kirjoitti:

    itse saan tienata 1010€ / opintotukikuukausi.

    Mites tuo on mahdollista? Vai etkö käy kesäisin töissä ollenkaan?

    Tosiaan se on yleensä keskimäärin niin, että 505e/tukikuukausi ja 1515e/tueton kuukausi, tosin koko vuoden tulothan sen loppuviimeksi ratkaisee.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ottamaan lainaa kirjoitti:

Älytöntä lainaa saa 300 euroa /kk
mutta töitä saa tehdä vain 220 euron edestä.

paneeko Kela ja pankit toisiaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu