Menemme kyseiseen hotelliin Santoriniin ,olisko siellä käyneitä.Kertoisitteko hotellista ja ympäristöstä jotain,hotelli on Imoriviglissä/firasssa
Aurinkomatkojen Hotelli A mpelonas santor.
onko käyneitä?
2272
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
hotelli sijaitsee imeroviglin alueella, firan kupeessa kalderan reunalla. aivan ihana omistajapari, paikallisia viininviljeliöitä jotka eivät puhu muuta kuin kreikkaa mutta jotka ovat TODELLA ihania ja auttavaisia (iso punahiuksinen isäntä Panagiotis ja hänen tumma ujosti hymyilevä rouvansa).
hotelli erittäin hyvin hoidettu, huoneet siistit ja kauniisti paikalliseen, perinteiseen tyyliin sisustetut. Näköalat vaihtelevat huonetyypeittäin, mutta esim.uima-altaalta on kiva katsella alas kalderaan.
lähistöllä pieniä supermarketteja, leipomo. Firaan pääsee kätevästi paikallisbussilla, kalderan reuna"katuja" seuraten(ei koko matkaa), osittain päätien vartta kävellen. huom. ei jalankulkuväyliä! taksilla (hotelli tilaa) eikä maksa hirmuisesti.
Firassa kaikkea tarjolla.
Erittäin viehättävä paikka kertakaikkiaan.
Isolla linja-autolla ei pääse hotellin eteen joten kuljetus tod.näk. pikkubussilla.
Oikein loistavaa lomaa Imeroviglissä ja Ampellonas hotellissa. Nauttikaa!
kiitos teille tiedoista.