vitsien vitsi

Andy69

Olipa kerran Mäntyharjulainen maalaistyttö ja Hesalainen duunaripoika. Tyttö rakasti pokaa kovasti. Raskas duuniviikko oli taas takana ja poika päätti lähteä tyttöystävän luokse Mäntyharjuun. Ei muuta kun ladan puikkoihin, mutta latikka sano vaan nax,nax. Startissa vikaa, kuten ennenkin, takapään laakeri kuiva poika arveli. Ei muuta kun kontille ja vaseliinia laakeriin. No jopas starttasi, ei muuta kun keula kohti mäntyharjua. Samaan aikaan tytön kotona alettiin laittaa päivällistä ja sen jälkeen syömään. Ruokailun jälkeen tytön äiti sanoi "minä en kyllä tänään tiskaa". Tyttö ja isä samaan ääneen "emme mekään".Patti tilanne. Tyttö keksi ratkaisun, ollaan mykkäkoulua,ja se joka ensin puhuu joutuu tiskaamaan. Kaikki hyväksyi vedon. Mykkäkoulu alkoi, mutta samaan aikaan pihaan kaarsi poikaystävän lada. Poika tuli sisään ja sanoi "iltaa". Ei mitään reaktiota. Uudestaan sama, mutta ei vastausta. Poika arveli, että on vähän outoa sakkia. Sitten poika keksi keinon millä porukka saadaan puhumaan. Poika kaappasi emännän keittiön pöydälle ja täräytti tätä pakaraan takaapäin, mutta kukaan ei puhunut. No onpas kummaa porukkaa poika tuumi. Ei muuta kun tyttärelle sama hoito, mutta ei reaktiota, ukko vaan mulkoili kiikkutuolissa. Pojalta palo päreet,ja hän päätti lähteä takaisin Hesaan, mutta latikka sano taas nax,nax. Ei muuta kun kontille vaseliinia hakemaan, mutta tuubi oli tyhjä. Poika pinkaisi sisälle, ja huusi isännälle ovelta, että "olisiko vaseliinia". Isäntä ponkaisi samalla pystyyn ja sanoi "poika,poika kyllä minä tiskaan. Että silleen.

1

1547

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • viiniköynnös

      Hyvä juttu!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      66
      10782
    2. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      134
      10221
    3. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      22
      7967
    4. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      177
      6404
    5. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      39
      5247
    6. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      70
      4914
    7. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      134
      4221
    8. Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"

      Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris
      Maailman menoa
      130
      3510
    9. Missä vaiheessa

      Päätit luovuttaa suhteeni?
      Ikävä
      64
      3209
    10. Adonikselle

      Kuvittelitko oikeasti, että ootan sua? Kuvittelitko, että voit noin vain vetäyttä ja kun tulet takaisin, kaikki on niin
      Ikävä
      231
      3160
    Aihe