Eli ihan mielenkiinnosta ajattelin että löytyykö netistä sivuja joissa on tuotu taulujen kuvia esille suuremmassa koossa? Tietääkö kukaan paikkaa josta saisi sopivan tarkkoja kuvia joita voisi ehkä jopa tulostaa... ja olisivat vielä sisustuksellisia... pelkistettyjä kauniita kuvia?
Muutamia sivuja löysin äkkisältään mutta ei ne kyllä istu taas minun sisustukseeni.
Terveisin: köyhä opiskelija tyttö rukka.
Tauluja netistä?
6
3167
Vastaukset
- suurempi kuva
Mitä suuremmassa koossa kuvan on oltava tarkka, sitä enemmän siinä on oltava pikseleitä. Mitä enemmän pikseleitä, sen enemmän bittejä. Sen takia kuvia ei juuri löydy ladattavina. Nettiin laitetut kuvat on tarkoitettu katsottaviksi eli latautumaan lyhyessä ajassa. Sen takia koko on pieni.
Netin vertaisverkoissa vaihdetaan musiikkia ja leffoja mutta kuvien vaihtaminen taitaa olla pienempien piirien hommaa. Tyypillisesti vertaisverkoissa on annettava jotain muiden ladattavaksi, jotta saa ladata muilta. Ahkeralla googletuksella (mieluummin englanniksi) voisi tietysti löytyä jotain. Vihje: vertaisverkko on englanniksi peer-to-peer network. - taidejulisteitakin saa
Jos on varaa maksaa niin hyvä ja laadukas printteri, paperit, musteet ja tulosteen kehystys että saisi printattua julistelaatuisia jäljennöksiä, niin luulisi olevan varaa sijoittaa myös vaikka jonkinlaiseen taidejulisteeseen, joita saa valmiinakin ja valikoima on valtava.
- maalaan
Niitä on mutta eivät taulumme kalliita ole jotka harrastamme. Kukat öljyvärityö terveisin ........?
- mitä seinälle laittaa
Kannattaa hakea googlesta printtien tai aitojen maalausten tekijöitä. Helpolla ja edullisesti lötyy. Nettikuvan printtaaminen ei onnistu niin että näyttäisi hyvältä, niin se vaan on! Mutta maalauksena voi saada pienestäkin kuvasta suuren.
- Miisa2
http://www.sisustuskauppa24h.fi/search.php?q=taulu. Löytyy kakenlaisia tauluja, jokaiseen makuun. Olohuoneeseen, lastenhuoneesee, makuuhuoneeseen..
- syyjaseuraus
Monikaan taiteilija ei halua, että tauluistaan otetaan printtejä ilman korvausta (kuten minäkään), jonka vuoksi webbikuvat ovat vaatimattomalla resoluutiolla. Deviantartissa tuo on mahdollistettu siten, että maksua vastaan saa korkearesoluutiokuvan ja printtipalvelun jos tekijä näin on halunnut.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Moikka rakas
Oon miettinyt meidän välistä yhteyttä viime aikoina. En ihan osaa pukea sanoiksi, mitä kaikkea tunnen, mutta halusin vaa6517033Mitä tapahtunut
Poliiseja monta autoa+panssariauto Porista kpäähän päin tänään klo n.20 kuka hurjistunut ?414774HS: Kuka vielä uskaltaa mennä sairaalan ensiapuun?
https://www.hs.fi/mielipide/art-2000011212025.html Tässä on hyvin ajankohtainen mielipidekirjoitus koskien Malmin sairaa3002718- 1411989
Ökyrikas Kurkilahti mussuttaa veroistaan
Pakeni aikoinaan veroja Portugaliin mutta joutui palaamaan takaisin kun Suomi teki verotussopimuksen Portugalin kanssa.1321589Yhdysvalloissa työllisyys paranee, Suomessa työttömyys kasvaa, missä vika?
Miten tämä on mahdollista että 177 000 uutta työllistä tuli USAssa yhdessä kuukaudessa, vaikka Trump on ruorissa? Orpon3961522- 161479
Jos tämän vaan sulkee ja avaa 5 vuoden päästä
Täällä on luultavasti edelleen näitä ihan samoja juttuja. On kuin kauniit ja rohkeat samat jutut junnaa. Heips. 👋🏻 E101303Lakea konkurssiin. Asukkaat menettävät asuntonsa
Kuntarahoitus on tänään jättänyt konkurssihakemuksen lakean kaikista kiinteistö osakeyhtiöistä. Kassa on tyhjä, kaikki211263mahdollista, että olet ollut iltavuorossa
Ja kotiin päästyäsi tulit palstalle etsimään merkkiä minusta, jos kaipaat yhtään minua niin kuin minä sinua Ei mennyt k111153