15 vuotias Emma pitää samoista asiosta kuin muutkin ikäisensä: muodista, pojista ja dokaamisesta... http://www.thesuperficial.com/archives/2006/02/28/emma_watson_enjoys_her_underag.html
Juopunut Emma Watson
Elisabet_<3
232411
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
loppujen lopuksi hän on aivan tavallinen nuori jota luonnollisesti kiinostaa alkoholi ja muut asiat
Kuva voi vääristää. En edes osaa sanoa onko pullossa jotain alkoholipitoista (tosin en ole perehtynyt ulkomaisiin alkoholi merkkeihin niin, että tunnistaisin etiketin taakse sijoittuvan juoman.)
Lisäksi, kuva voi antaa väärään kuvan tilanteesta. Emma saattaa kuvassa vain pelleillä esim. vanhempiensa pullolla, että "hei, juonpa vähän olutta" tai on jopa maistanut siitä hiukan. Hui!
Itsestänikin on albumissa kuva, jossa juon noin vuoden ikäisenä Karjala-pullosta olutta. Eikä siitäkään voi huomata, että tosiasiassa pullo on tyhjä! Eli jos olisin ollut elokuvatähti, Seiskassa olisi ollut juttu "Nuori elokuvatähti aloittaa bailaamisen nuorena!!"
Ziisus....
niin epäselvä, että siinä voi olla kuka tahansa etäisesti Emman näköinen tyttö. Esittämässä juovansa.
Näihin seiskapäivää-lehden tasoisiin juoruihin kannattaa ihan suhtautua tietyllä kriittisellä varauksella...
Kuva voi vääristää. En edes osaa sanoa onko pullossa jotain alkoholipitoista (tosin en ole perehtynyt ulkomaisiin alkoholi merkkeihin niin, että tunnistaisin etiketin taakse sijoittuvan juoman.)
* kuvassa on Corona-olutpullo. Myynnissä ruokakaupoissa myös Suomessa. Keskiolutta.
Lisäksi, kuva voi antaa väärään kuvan tilanteesta. Emma saattaa kuvassa vain pelleillä esim. vanhempiensa pullolla, että "hei, juonpa vähän olutta" tai on jopa maistanut siitä hiukan. Hui!
* Minkä tähden tuollainen kuuluisuus pelleilisi vanhempiensa kanssa olut-pullolla??
En juo ulkomaisia oluita ja oon muutenki enemmän siidereiden/lonkeroiden ystävä et en voinu tietää...
Ai, että kuuluisuudet ei pelleile koskaan...eikä niitten vanhemmatkaan koske alkoholiin, eikä ne käy mielestäs varmaan vessasakaan..:I Tyypillistä ajattelua...julkkikset ei toimi niinku tavalliset ihmiset...*huoh*
En varmana enää lue yhtään Harry Potteria.
ihan kuin kukaan 15 vuotias ei olisi koskaan maistanut alkoholia!!
Eikö ole mielenkiintoista että
jos Emma ei olisi julkkis samasta
kuvasta sanoittaisiin että "Heh heh,
voi noita nuoria"? Minkä takia
julkkiksia paheksutaan asioista
joihin "taviksilla" on täysi oikeus?
(HUOM! en ole julkkis petaamassa itselleni ryyppyputkea)
Olen samaa mieltä.
Koska varsinkin Emma Watsonin pitäisi olla hyvä esimerkki nuorille, jotka pitävät häntä esikuvanaan
Ikävä puhkoa kuplasi, mutta usein kyllä nekin nuoret, jotka ihannoivat pienempinä ns. kilttejä julkkiksia tarttuvat myöhemmin siihen pulloon kavereiden vaikutuksesta. Nimittäin kyllä se kavereiden vaikutus on *hiukan* jotain idolia painavampi.
Että juopunut Emma Watson. Ensinnäkään tuo kuva voi olla täysin väärä ja harhaanjohtava, kuten jotkut ovatkin jo aikaisemmin arvelleet. Esimerkiksi tuollaisen kuvan pystyy melkein tekemään tietokoneella, vaikka Emma ei ikinä olisi koskenutkaan viinapulloon. Ja juopunut-sana on jo pöyristyttävää. Miten tuosta voi sanoa, että onko Watson juopunut vai ei? Eihän kuvasta näy, että hän joisi mitään. Ja on miljoona muutakin mahdollisuutta todistaa kuva humpuukiksi.
Ja entä sitten vaikka hän olisi sitä juonutkin. Itse olen kyllä täysin kaikenlaisia alkoholeja vastaan, mutta uskoisin silti, että kuuluisuuksillakin on lupa tarttua pulloon (vaikka suositeltavaahan se ei olekkaan) kunhan eivät tule päissään töihin.
Onko sillä nyt niin kauheasti väliä. Ja miksi siitä tulee kauhea katastrofi jos julkkiksella on pullo kädessä mikä voi (huom voi.. eihän se ole varmaa että siellä edes on alkoholia) sisältää alkoholia.. Kauhea numero tälläisesta tuleekin.. ei pahalla :)
Vanha ja jauhettu juttu, mutta mitään lavastettua tuossa ei ole.
http://www.journalfen.net/community/fandom_wank/898419.html
Tuosta linkistä löytyy lisää kuviakin.
Emmalla on mielestäni täysi oikeus olla kiinnostunut alkoholista.
Alkoholin "litkiminen" ei tuota kuitenkaan hyvää mutta mä voin sanoo että vaikka oonkin 13 niin mäkin oon maistanu siideriä ja HYVÄÄ ON!
et ole ainoa joka on alkoholia maistanut. itse olen 12 ja juon kavereitteni kanssa karhua tai olvia. ja HYVÄÄ ON!
vedin ekat kännit jo 4 vuotiaana ja hauskaa oli!
Kuvahan on selvä manipulaatio, katsokaa Emman kättä siinä selvästi väri sekä käden paksuus vaihtuu.. Nykyään tehdään todella hyviä manipulaatioita joten en yhtään ihmettele.
Mutta tuskin Emma edes poseeraisi millekkään kameralla kaljapullo kädessä..
Ja onko se edes uutta että tuon ikäinen tyttö joisi joskus?
Kyllä kuva on ihan aito, sillä lisääkin löytyy. Ja kyllä tuosta nyt näkee selvästi että se on aito, ei siinä käden värissä tai paksuudessa ole mitään vaihteluita.
Tuossa osoitteessa LiveJournalissa on lisää: http://community.livejournal.com/ohnotheydidnt/5775837.html
Joko uskot?
mitä sitten jos emma juo.. tavallinen nuri tuokin. sitäpaitsi yritetään nyt kuitenkin muistaa että emma ei ole hermione vaan vain näyttelee häntä... naurettaavaa tekstiä *en enää katso elokuvia , lue kirjoja*
Kannattaisi ehkä sanoa tuo niille, joilla on tuollainen asenne. Minulle nimittäin on yksi ja sama mitä Emma tekee, joten turhaan minulle siitä sanot.
Onpas hirveetä, IIIIKK!!! Aika moni on kuule ton ikäsenä juonu jotain muutakin kun muumi-limsaa...
http://www.youtube.com/watch?v=eSzK4kpklKM&search=emma watson private