onko kallista tupakkaa

Huomenna matkalla Mespolamakseen.. onko kanarialla kallista tupakkaa ? pitääkö yöllä nukkua pyjamahousut jalassa ? viime hetken vinkkejä ????
111399
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

hyi, hyi, hyi :( että tupakka mielessä

Äänestä
  • niin, tiedän -- mutta ostanko suomesta saatuttajani vai matkalta vasta ???

    Äänestä

En nyt ihan tarkkaan muista,mutta suunnilleen puolet halvempaa siellä Kanarialla.Normaalit savukemerkit löytyy.
Jos tulee kylmä,niin vedä silloin pyjama päälle.Sä oot kyl vissiin menossa Maspalomasiin...???

Äänestä
  • aijoo, katsos niin on jännät paikat että kirjoituskaan ei toimi enään.. okkey, eli säästän tupakkiostokset sinne siis.. ja jos jollakin on hyviä vinkkejä paikasta niin kertokeekertokee

    Äänestä

  • ap--- kirjoitti:

    aijoo, katsos niin on jännät paikat että kirjoituskaan ei toimi enään.. okkey, eli säästän tupakkiostokset sinne siis.. ja jos jollakin on hyviä vinkkejä paikasta niin kertokeekertokee

    että Eu kielsi espanjassa tupakan myynnin 1.3.2006. Myös tupakointi on kielletty koko maan alueella ja Kanarian saaret kuuluu tähän myös. Väärin käytöstä tulee 3000 euron sakko

    Äänestä

  • sain tiedon kirjoitti:

    että Eu kielsi espanjassa tupakan myynnin 1.3.2006. Myös tupakointi on kielletty koko maan alueella ja Kanarian saaret kuuluu tähän myös. Väärin käytöstä tulee 3000 euron sakko

    äläpä puhu pashkaa... :D

    Äänestä

Teneriffalla on viceroy 6,25€.

Äänestä
  • eikö niin

    Äänestä

  • kartsa kirjoitti:

    eikö niin

    siis niin, eikai täällä kukaan askin hintaa kysykkään ;)

    Äänestä

Maksaa 18- 19 eepii kartsa, esim. malppi. Onhan se aika paljon halvempaa. Ja kyllä kannattaa pyjamahousut ottaa mukaan yöksi ja villapaita illaksi. Niin ja huoneessa kylmät lattiat joten villasukat myös.. Oikeesti!

Äänestä
  • Hieno, kiitos kovasti tiedosta. Toivottavasti siellä on kivaa!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Candeli kirjoitti:

Huomenna matkalla Mespolamakseen.. onko kanarialla kallista tupakkaa ? pitääkö yöllä nukkua pyjamahousut jalassa ? viime hetken vinkkejä ????

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu