Olisko jotain nettisivua tai voisiko joku kirjotttaa ohjeet kuinka saada lähiverkko toimimaan. Enempää tietoa en osaa antaa kun asiasta en enempää tiedä, mutta kun kysytte niin annan lisää tietoa. Kiitokdet jo etukäteen fikdudti vastanneille.
pystyiskö
peukalo keskellä kämmentä
2202
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
>...kun kysytte niin annan lisää tietoa.
Siitä on hyvä lähteä että millaisia koneita meinaat siihen lähiverkkoon laittaa. Linux, Mac tai Windowsit tulee ensimmäisenä mieleen ja niissä ohjeet on joiltakin osin erilaiset.
Käyttöjärjestelmänä toimii kaikissa koneissa windows xp. Kotonamme on ollut nettiyhteys jo hetken aikaa (modeemina on sellainen normi nelipaikkainen) ja nyt alkaa vaivaamaan tuo, kun ei kykene helposti siirtämään tiedostoja koneesta toiseen. Toinen asia johon neuvoa haluaisin olisi myös tulostimen jakaminen.