Hobbari mainostaa konetta kyseisellä nimellä,mutta netistä ei löydy tietoa tällä tyypillä.Lähinnä kiinnostaisi kuinka paljon muistia voi lisätä eli voiko tämänhetkisen 2*256 tilalle tuupata 2*512.Auttakaa viisaat!
SCALEO Ja300-11?
peikko
7287
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Jos lompakko kestää osta suoraan kone jossa parempi prossu (amd athlon 3400 64 bit.) ja keskusmuistia 1024 (laajennus 3 Gt asti). Pari sataa kalliimpi.
Ei tosiaan löytynyt hobbarin koneen tiedoistakaan että kuinka paljon muistia voi lisätä mutta luulisi nykykoneen tukevan 1024 ?
http://www.netanttila.com/webapp/commerce/command/ExecMacro/index.d2w/report?Krypto=u90NEdlYJGa71LIMWf2dJQ==
Ei näköjään toimi suora linkitys. Tätä mallia tarkoitin Fujitsu pa 340-10 17" tft
En löytänyt tuolta Anttilan sivuilta mainitsemasi konepaketin hintaa, mutta Hobbarin hinta Ja:lle on 769 egeä 17" näytön kanssa.Ja tietenkin osamaksu houkuttaa... =)
Kyllä jos paketin löysit niin hinta lukee siinä myös ?? 999 € ja saa myös osamaksulla. Jos ostat Hobby Hallin koneen muistipalikat hinta melkein sama joten järkevämpi valinta olisi tuo Anttilan kone. Löytyy >tietotekniikka >pöytäkoneet >pöytäkone 17 näyttö, vasemmasta sivusta valinnat.
"nopea Näyttö+huipputehot!"
Fujitsu pa 340-10 + 17" tft
999.00 €
norm. 1399.00 €-%
tai kuukausierissä:
94.60 €
11 x 94.60 € = 1040.60 €
Fujitsu Siemens Computersin SCALEO -kotitietokoneet eivät jätä ketään kylmäksi! Tutustu näihin uutuuksiin ja tee valinta, josta on iloa vuosiksi eteenpäin! Scaleon tehon takaa AMD:n tehokas prosessori. Valitse sinulle sopivin kokoonpano! Kaikissa malleissa on tehokas näytönohjain, muistikorttipaikka kaikille muistikorteille sekä vakiona kirjoittava Dual Layer DVD±RW±R -asema. SCALEO:n mukana saat lisäksi Norman Internet Control -virustorjunta- ja palomuuriohjelmiston. Puhelintuki: 3 kuukautta Norman tietoturvaohjelmisto, 12 kuukautta laitteisto ja muut ohjelmat. Laadun takeena kahden vuoden takuu.
TEKNISET TIEDOT
* VALMISTAJA: FUJITSU SIEMENS
* PROSESSORI AMD Athlon 64 3400+
* PROSESSORINOPEUS 2.4 GHz
* VÄLIMUISTI 512 KB
* KESKUSMUISTI 1024 MB
* KESKUSMUISTI (MAX) 3 GB
* MUISTIN VÄYLÄNOPEUS DDR400
* INTEGROITU MUISTIKORTINLUKIJA 11-in-1
* KIINTOLEVY (GB): 200 GB
* PYÖRIMISNOPEUS: 7200 rpm
* KIINTOLEVYOHJAIN: Serial ATA
* NÄYTÖNOHJAIN: ATI X550HM
* NÄYTÖNOHJAINMUISTI: 128 MB
* NÄYTÖNOHJAINMUISTI (MAX): 256 MB
* ÄÄNIKORTTI: Integroitu 5.1 äänijärjestelmä
* ASEMATYYPPI: DL DVD+-RW
* VERKKOKORTTI INTEGROITU
* VERKKOKORTTI: 10/100
* KÄYTTÖJÄRJESTELMÄ: Windows XP Home Edition
* KÄYTTÖJÄRJESTELMÄN KIELI: Englanti, Suomi, Ruotsi,
* KOTELO: TORNI
* 5.25'' -PAIKAT: 2
* VAPAAT 5.25'' -PAIKAT: 1
* 3.5'' -PAIKAT: 2
* PCI-PAIKAT: 2
* USB-PORTIT: 6
* RINNAKKAISPORTIT: 1
* SARJAPORTIT: 1
* LAAJENNUSPORTIT: Line In, Line Out, Parallel, PS/2, RJ-45, Serial, TV-Out, USB 2.0, VGA-out, Firewire, S/PDIF,
* NÄPPÄIMISTÖ MULTIMEDIA
* NÄPPÄIMISTÖN MERKISTÖ: FI/SE
* OPTINEN RULLAHIIRI
* OHJELMISTO MUKANA: MICROSOFT WORKS 8.0, NERO 6 & WINDVD 5, NORMAN VIRUS CONTROL 3 KUUKAUDEN PÄIVITYKSILLÄ
* KOKO ( K x L x S cm): 37.3 x 20.0 x 43.5
* NETTOPAINO (kg): 12.5
TAKUU 24KK
Kiitos tiedoista,Fujitsuka!Kyllä näissä hintaero on niin pieni,että taivun suosiolla Anttilan konepaketin puoleen.Ekan kerran täältä apua kysyin ja näin hyvin jeesattiin...hyvää illan jatkoa!
voi.Itse en ostaisi kyllä tietokonetta hobbarista alan liikkestä mielummin.Saa just sellaisen koneen kuin tarvetta on ja neuvoa saa kun kysyy ym.