Onko kenelläkään saittia selaavalla kokemusta Strongholdista? Millaiset ovat olleet?
Stronghold- loishäätö
phoolan
6506
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
No, hyvää ainettahan se on. Tehokas, helppo antaa kun ei tarvitse syödä, ja laajavaikutteinen. Eli hyvä että kuolevat kaikki ötökät samalla, madot, korvapunkit, muut ötökät. Kun vertaa tuota tehoa muihin häätöihin, niin ei minusta kalliskaan.
Meillä yhdellä kissalla Stronghold teki karvan pariksi päiväksi "öljyisen" oloiseksi, mutta se meni ohi. Mitään sivuoireita ei ole ollut kenelläkään kahdeksasta koskaan.
On meillä ja tutuilla tehonnut hyvin korvapunkkiin ja muihin ulkoloisiin. Stronghold ei tehoa kissalla matoihin kovin hyvin, sillä se ei tapa jokaista lajiketta. Koiralla toimii sisäloisten häätäjänä paremminkin.
Siis matolääkkeet pillerinähän eivät myöskään tapa joka lajiketta, joten aivan yhtä hyvin toimii kuin muutkin, paremminkin.
Stronghold tehoaa kissalla vain niihin matoihin, jotka eivät ole yleisiä, toisin sanoen niitä harvemmin on kissalla. Eli käytännössä siitä ei ole apua kissan matojen häätöön.
Luin netistä että tehoaa kissalla muihin matoihin, mutta ei heisimatoon. Mikähän mahtaa olla oikea tieto?
suolinkaisiin ja hakamatoihin. Saman nimikkeen matojahan on montaa erilaista. Tarkemmat nimet löytyvät Googlella, en ehdi nyt etsimään. :)