nii elikkä 1,6 i ekkerin kiertää ihan törkeillä kierroksilla. 80km/h 5 vaihteella melkein 3000 rpm
ja nelosella 3700.
ku vapaalle heittää ni tyhjäkäynti 1500-2000rpm.
pysähdyksissä 1000-1200.
vika ilmeni ihan ykskaks yllättäen kesken ajon.
autossa ollu sähköongelmia enemmän ku tarpeeks.
liekkö joku tukossa tai jokin anturi menossa?
mistä vikaa rupeis etsiin?
-91 ekkerin kierrosnopeus
4
525
Vastaukset
- esco89
kierroslukumittarin/mittariston tinaukset kannattaa käydä läpi.samalla uudet mittarin polttimot,
- turvake
mmm empä usko että on niissä vikaa, kierrokset nousee muutenkin ku mittarilla, elikkäs kone huutaa.
kuulin vinkin että sulakerasian tinauksella vois korjautua, se on kuulemma ihan susi uudest lähtien - esco89
turvake kirjoitti:
mmm empä usko että on niissä vikaa, kierrokset nousee muutenkin ku mittarilla, elikkäs kone huutaa.
kuulin vinkin että sulakerasian tinauksella vois korjautua, se on kuulemma ihan susi uudest lähtienmiten se on mahdollista että kone huutaa kovemmilla kierroksilla kuin ennen samalla vaihteella/nopeudella,sinulla luistaa kytkin pahasti tai nopeusmittari on hajoomassa muuta mahdollisuutta ei ole olemassa.
- turvake
esco89 kirjoitti:
miten se on mahdollista että kone huutaa kovemmilla kierroksilla kuin ennen samalla vaihteella/nopeudella,sinulla luistaa kytkin pahasti tai nopeusmittari on hajoomassa muuta mahdollisuutta ei ole olemassa.
joo sitte se on varmaan se mittari. tänään ajellessa se huuti 3200rpm 80km/h nopeudessa semmoset 80 kilsaa ja sitte ku lähdin uudelleen ajamaan ni ei mtn, normikierroksilla pyöri.
eikä se kuulosta kytkimen luistamiselta, sen kyllä erottaa.
no taidanpa vaihtaa autoa ni ei tartte tapella ton paskan kanssa.
tattis
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat1328364Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur4717591SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden2215692Kun täällä kysytään aina vaan naisilta
Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en964752Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1474644Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1094486Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su1554439Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p254365Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr104192Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.03840