new york-los angeles

suunnitteilla matka:new york - los angeles vaikka n3 yötä nykissä ja viikko losissa.Onko lennoista kokemusta? Hoteleista? Kaikista vastauksista KIITOS
4634
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Molemmat kaupungithan ovat pullollaan hotelleja joka lahtoon, riippuu ihan minka hintaluokan majaa olette etsimassa. Nycissa tietenkin Manhattanilta kannattaa sita hotellia etsia, Central Parkista pohjoiseen en kuitenkaan suosittele ihan jo valimatkojen vuoksi. Losissa suosittelisin etta Hollywoodista tai West Hollywoodista etsitte majoitusta. Losissahan ei ns keskustaa ole.. siis on downtown mutta siela ei juurikaan mitaan ole turisteille. Hollywoodissa ja Westissa tapahtuu. Tai jos rantalomaa haluatte niin Santa Monica tai Venice Beach. Oma suosikkini on kuitenkin Manhattan Beach,joka enemman paikallisten paikka. Beverly Hills:ssa juurikaan ei mitaan tapahdu.
Lennoista sitten..niita on valtavasti myoskin eri hiintaluokista. Jos halpaa haette niin tsekatkaa esim Southwest ja Jet Blue. Sisamaan lennoista hyvia hintoja loydatte vaikkapa orbitz.com. Suora lento kestaa n.5h. Mitas muuta?

Äänestä
  • Pisti silmään tuo vastauksesi "losi". Ollaan lähdössä kesällä reissuun joka päättyy lopulta Los Angelesiin.Olen siellä vuosia sitten käynyt mutta maattiin pari päivää vain rannalla ja ikääkin oli silloin 18 joten nyt olisi sitten hieman eri meno.

    Eli siis tarkoitus olisi tosiaan että saataisiin laiskotella, bilettää ja shoppailla. Osaatko sanoa mistä kannattaisi siis katsella hotellia/motellia?
    Auto on käytössä joten shoppailut varmasti hoituvat, kaipa sielläki ostoskeskuksia on...

    Äänestä

  • sanoa kirjoitti:

    Pisti silmään tuo vastauksesi "losi". Ollaan lähdössä kesällä reissuun joka päättyy lopulta Los Angelesiin.Olen siellä vuosia sitten käynyt mutta maattiin pari päivää vain rannalla ja ikääkin oli silloin 18 joten nyt olisi sitten hieman eri meno.

    Eli siis tarkoitus olisi tosiaan että saataisiin laiskotella, bilettää ja shoppailla. Osaatko sanoa mistä kannattaisi siis katsella hotellia/motellia?
    Auto on käytössä joten shoppailut varmasti hoituvat, kaipa sielläki ostoskeskuksia on...

    Santa Monica-Venice akselilta. Jos kerran auto on, niin silloin ehkäpä juuri tuolta Venice Beachin nurkilta.

    Äänestä

  • jotain Hollywood- kirjoitti:

    Santa Monica-Venice akselilta. Jos kerran auto on, niin silloin ehkäpä juuri tuolta Venice Beachin nurkilta.

    toki ostoskeskuksia. Downtownissa on Macy's ja jotain muita. Hollywoodissa on putiikkia toisen perään ja keskuksiahan löytyy ympäri laajaa kaupunkia, kun kerran auto on. Jotain halvempaa tavaraa ja vaatetta löytyy mm. El Monten suunnalta, mutta tietty myös muualta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kokemuksista kirjoitti:

suunnitteilla matka:new york - los angeles vaikka n3 yötä nykissä ja viikko losissa.Onko lennoista kokemusta? Hoteleista? Kaikista vastauksista KIITOS

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu