mitähän maksaa Aitokiuas-47 uutena? entä saako niitä käytettyinä, vai kannattaako käytettynä edes hankkia ja mitä niistä mahdetaan pyytää? tietääkö kukaan?
Aitokiuas-47
saunaan
67325
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Minulla on kokemusta aitokiukaasta 70 luvulta asti Se kestää käytössä kauan Sen sisäosat ovat tulenkestävää valua ja näin vaippa ei mene mikskään Löylykivet voi aina vaihtaa tarpeen tullen Ainoa uusittava on ehkä rosti ja tuhkaluukku Minulla on kaupan käytetty A 47 eikä se uudelle kovasti häpeä Kivet siinä ovat kokolailla uudet Hinta on 150 euroa ja kiuas on Vammalassa
Hei !
Eli olenkohan myöhässä? Sinulla oli maaliskuussa Aito-Kiuas myynnissä (AK-47)...
Mahtaako olla vielä ?
Oma aitokiuas korvattu jatkuvalämmitteisellä. Joten se aito on nyt kaupan. Viidelläkympillä lähtee.
Hei !
Enpä tiedä olenko myöhässä mutta täytyy koettaa... Eli kirjoitit 4.4.06 täällä keskustelussa että olet korvannut Aito-kiukaasi uudella ja vanha on myynnissä.Onko enään jäljellä ja jos niin mikä tyyppi ja missä on sekä millaisessa kunnossa?
Kiitos jo etukäteen vastauksesta.
Kiuas on vanha kun mikä ja kulumisen jälkiä on. Mutta kunnossa on. Laita sähköpostiosoitteesi, niin lähetän kuvia kiukaasta. Kiuas sijaitsee Helsingissä.
Hei,
Onko kyseinen aitokiuas vielä myytävänä?