El gouna ja visa electron

Ihan sellaista kyselisin että voiko El gounassa nostaa rahaa visa electronilla? Vai pitäiskös koko matkakassa ottaa mukaan käteisenä? Jos joku El gounassa käynyt osaisi vastata? Netistä olen yrittänyt vastausta löytää, mutta en onnistunut.
5879
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

mitäs laitoit lasten Visan heh heh, vai etkö saanut oikeata lyúottokorttia kun pitää selvitä tuollaisella leikki kortilla joka ei käy ja jopa joskus käy ?

Äänestä
  • taas näitä henkilöitä joiden ei pitäisi vastailla kysymyksiin ollenkaan. Mene kotiis kasvamaan. Se ei sulle sen enempää kuulu käyttääkö joku elektronia vai luotollista visaa.

    Äänestä

Kyllä voi, itse nostin Rihanan vieressä olevan pankin automaatista.

Äänestä
  • Kiitoksia Tare asiallisesta viestistä ja neuvoista. Kävikin hyvin sitten, olen menossa juuri siihen Rihana-hotelliin.

    Äänestä

Palasin juuri El gounasta ja kyllä se electron siellä tosiaankin toimii automaatissa. Hotelli Rihana Resortin lähellä (Downtownin vieressä, joka on toinen El gounan keskustoista) on pankki jossa on kaksi automaattia ja toisen automaatin löysimme Abu Tig marinasta kävelykadun varrelta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Matkalainen kirjoitti:

Ihan sellaista kyselisin että voiko El gounassa nostaa rahaa visa electronilla? Vai pitäiskös koko matkakassa ottaa mukaan käteisenä? Jos joku El gounassa käynyt osaisi vastata? Netistä olen yrittänyt vastausta löytää, mutta en onnistunut.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu