Ostin juuri ensimmäisen bluetooth puhelimeni. voisiko joku kertoa SELVÄLLÄ suomella miten se toimii?? miten toimii tietokoneen kanssa?? pitääkö tietokoneeseen ostaa joku erillinen juttu, ja käykö mihin vaan koneeseen??
bluetooth???
...............
3594
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Moi,
Bleuetooth toimii radioaalloilla (2,4 GHz) max. noin 10-100 metrin matkalla.
Sinun täytyy ostaa siihen tietsikkaan bluetooth-usbtikku, jos ei ole sisään rakennettuna, joissain läppäreissä meinaan on.
Sitten muodostat niistä (tikusta ja puhelimesta parin), tikun mukana tulee asennuslevy, mutta minä käytän eri ohjelmaa (Bluesoleil) sillä voi käyttää bluetooth-handsfreetä myös skypessä ja mesessä.
Sitten voit sirrellä tiedostoja molempiin suuntiin.
elikkä usb-tikku mikä laitetaan koneeseen.... kiitos vastauksesta...
siirtämään bluetoothilla kuvia puhelimesta tietokoneelle. Vaikka olen kans melko aloittelija. Ostin myös äsken ekan tuota bluetoothia tukevan puhelimen, ja tietsikkaan sen tikun, jonka onnistuin vielä asentamaan koneelle....ja niin ne kuvat siirtyi!
Se on tosiaan kätevä juttu, ja se tikku käy sit kaikkiin koneisiin ja puhelimiin. Ei tarvi uusia niitä, jos esim.puhelinta vaihtaa. Kätevää tää nykytekniikka.