Petit basset griffon vendeen

Moi!

Meillä kohta 15 vuotias petit basset griffon vendeen uros. Olisiko täällä muita bassettien omistajia?

On ainakin täällä meillä päin niin harvinainen rotu ettei joka päivä vastaan kävele.

Meidän poika alkaa olla jo vanhan herran kunnioitetussa iässä. Pelottaa ja itkettää koska pitää kaverista luopua. Vielä hyvässä kunnossa, vaikka sydämen vajaatoimintaa sairastaa. Lääkkeillä pysyy tauti aisoissa.

Olisi kiva vaihdella kokemuksia tästä rodusta!
42278
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

on mutta ymmärrän itkun aiheen vaikka meillä oli erirotuinen mutta halusin vaan jo olla mukana tukemassa kun omaani ja itseäni siihen tilanteeseen valmistelin oli ajateltava pojan parasta vaikka pahalta tunuikin Olimme todella tiivis pari ja suru oli suunnaton kaikki tuntui lopahtavan siihen ja itkusta ei loppua meinannut tulla,Nauttikaa yhdessä olosta mahdollisimma paljon .Otin uuden kolmenkuukauden päästä vain erirotuisen mutta muisto lämmin on edelleen ajatuksissani ja muistelen sitä kamalan usein
meinaan uutta-poikaa nimitellä edellisen nimellä vieläkin .Mutta toivon jotta teillä monta mukavaa hetkeä vielä

Äänestä
  • Rakkaan koiran poismeno on todella kamalaa...
    Sitä surun määrää ei koirattomat aina pysty tajuamaan.

    Jos jonkun kanssa on jakanut elämästään 15-16 vuottakin niin jättäähän se sydämmeen jälkensä.

    Toivottavasti aika auttaa ja hyvät muistot pysyy aina....

    Äänestä

tuossahan tuo pbgv istuu ja vahtii pikkuveljeään mäyräkoiraa. ystävällinen sielu tämä karvakasamme (nypin jakkas kelit lauhtuvat) - irti ei voi pitää ellei ole aikaa odottaa tuntitolkulla mahdollista kotiintuloa milloin kenenkin ystävällisen naapurin naurun saattelemana. ihmiset yleensä spontaanisti nauraa tuon höpönassun nähdessään - olemme hyvin ihastuneita rotuun: niin paljon todellista koiraa suht. pienessä koossa! kasper lähettää terkkuja lajitoverille!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


omistajia? kirjoitti:

Moi!

Meillä kohta 15 vuotias petit basset griffon vendeen uros. Olisiko täällä muita bassettien omistajia?

On ainakin täällä meillä päin niin harvinainen rotu ettei joka päivä vastaan kävele.

Meidän poika alkaa olla jo vanhan herran kunnioitetussa iässä. Pelottaa ja itkettää koska pitää kaverista luopua. Vielä hyvässä kunnossa, vaikka sydämen vajaatoimintaa sairastaa. Lääkkeillä pysyy tauti aisoissa.

Olisi kiva vaihdella kokemuksia tästä rodusta!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu