tutteli plus?!

koirapoliisi

hei!

olisiko kellä omakohtaista kokemusta tutteli plus korvikkeesta? kaksosemme käyttää tällähetkellä NAN korviketta mutta silti mahavaivaa ilmenee, poika ahnas syömään joten ilmaa väkisin nielee vaikka pullotutit "tiukkoja" ja väliröyhtäisyjä tehty..cuplaton ja rela-tipat käytössä mutta eipä paljon apua näytä olevan.. Kiitos jo etukäteen tiedoista, ja vinkeistä!!

7

6148

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nimetön..

      Viimeaikoina on ollut puhetta noista rela-tipoista, että joilleki niissä oleva öljy aiheuttaa vatsanväänteitä. Meinaavat, että sopivat paremmin ne gefilus kapselit. En sitten tiiä. Monesti vauvoilla on aina jonkinverran vatsanväänteitä, vaikka mitä koittais. Ne vaan ikään kuin kuuluvat asiaan. Joillaki sit taas cuplaton on kuulemma pahentanu vaivoja. Ja sithän on ne d-tipat, joilleki tulee niistä öljypohjajista vaivoja. Voithan sä koittaa sitä tutteli korvikettaki, jos se teille sopis paremmin.

      • Lään äiti

        Meillä tytön vatsakipuihin helpotti maitohappobakteerijauheen antaminen. Luontaistuotekaupat myyvät noita probiootteja, joita olemme antaneet ja tyttö (3kk) voi hyvin. Niitä on myös siinä Tutteli plussassa.


    • minä vaan

      lämmitä maito ainakin vesihauteessa,ei mikrossa!! Meillä autto heti!! Kokeile ihmeessä!!

    • biki

      hei,itselläni on keskonen myös.nan kävi mahaan ja käytämme nyt tutteli plus gefilus äidinmaidon korviketta.kova työ oli saada sitä kun menee kuulemma huonosti kaupaksi niin kaupat poistaa myynnistä.

    • Eippa

      Hoitajaystävättäreni kertoi mulle tuosta tutteli plussasta, että sisältää jotakin ainesosaa joka lisää vauvan immuniteettia. Auttaa tutkimusten mukaan kuulemma korvatulehduskierteen välttämiseen, nuhaan ja vastaaviin. Kannattaa kokeilla ja/tai vaihtaa.

      • Isä83

        Niin eli käykö tuo tutteli plus 1 nyt sitten pelkästään ihan äidinmaidonkorvikkeesta??? Lähikaupan ostin tyhjäksi tavallisesta tuttelista ja kun sitä ei oltu hommattu lisää niin piti sitten tuota ostaa. Pakkauksen kyljessä olevasta aines luettelosta puuttuu ainakin energia, proteiinit ja hiilihydraatit. Muita ylimääräisiä aineosia taas on niinkuin luvataankin. Miten siis on, käykö tavallisen tuttelin tilalle? Poika 3vk., syö kuitenkin äidin rintaakin. Yöllä kun on minun vuoroni syöttää, annan korviketta.


      • Hoitsu32v
        Isä83 kirjoitti:

        Niin eli käykö tuo tutteli plus 1 nyt sitten pelkästään ihan äidinmaidonkorvikkeesta??? Lähikaupan ostin tyhjäksi tavallisesta tuttelista ja kun sitä ei oltu hommattu lisää niin piti sitten tuota ostaa. Pakkauksen kyljessä olevasta aines luettelosta puuttuu ainakin energia, proteiinit ja hiilihydraatit. Muita ylimääräisiä aineosia taas on niinkuin luvataankin. Miten siis on, käykö tavallisen tuttelin tilalle? Poika 3vk., syö kuitenkin äidin rintaakin. Yöllä kun on minun vuoroni syöttää, annan korviketta.

        Olet tehnyt hyvän valinnan ensiksikin, kun hoidat lasta öisin ja annat äidillekin lepoaikaa. Toiseksi valintasi Tutteli Plussan suhteen on paras mahdollinen, koska se on tällä hetkellä tarjolla olevista korvikkeista lähinnä äidinmaitoa eli tarjoaa lähes yhtä hyvän immuniteettisuojan pienokaisellesi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      176
      1632
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      106
      842
    3. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      58
      735
    4. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      203
      618
    5. Mies,oletko koskaan...

      Käyttänyt maksullista naista?
      Ikävä
      131
      594
    6. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      48
      556
    7. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      50
      538
    8. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      68
      536
    9. Kirjoita kolme sanaa

      mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
      Suhteet
      37
      526
    10. Viesti jonka haluaisit lähettää...

      hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
      Ikävä
      15
      510
    Aihe