tutteli plus?!

koirapoliisi

hei!

olisiko kellä omakohtaista kokemusta tutteli plus korvikkeesta? kaksosemme käyttää tällähetkellä NAN korviketta mutta silti mahavaivaa ilmenee, poika ahnas syömään joten ilmaa väkisin nielee vaikka pullotutit "tiukkoja" ja väliröyhtäisyjä tehty..cuplaton ja rela-tipat käytössä mutta eipä paljon apua näytä olevan.. Kiitos jo etukäteen tiedoista, ja vinkeistä!!

7

6124

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nimetön..

      Viimeaikoina on ollut puhetta noista rela-tipoista, että joilleki niissä oleva öljy aiheuttaa vatsanväänteitä. Meinaavat, että sopivat paremmin ne gefilus kapselit. En sitten tiiä. Monesti vauvoilla on aina jonkinverran vatsanväänteitä, vaikka mitä koittais. Ne vaan ikään kuin kuuluvat asiaan. Joillaki sit taas cuplaton on kuulemma pahentanu vaivoja. Ja sithän on ne d-tipat, joilleki tulee niistä öljypohjajista vaivoja. Voithan sä koittaa sitä tutteli korvikettaki, jos se teille sopis paremmin.

      • Lään äiti

        Meillä tytön vatsakipuihin helpotti maitohappobakteerijauheen antaminen. Luontaistuotekaupat myyvät noita probiootteja, joita olemme antaneet ja tyttö (3kk) voi hyvin. Niitä on myös siinä Tutteli plussassa.


    • minä vaan

      lämmitä maito ainakin vesihauteessa,ei mikrossa!! Meillä autto heti!! Kokeile ihmeessä!!

    • biki

      hei,itselläni on keskonen myös.nan kävi mahaan ja käytämme nyt tutteli plus gefilus äidinmaidon korviketta.kova työ oli saada sitä kun menee kuulemma huonosti kaupaksi niin kaupat poistaa myynnistä.

    • Eippa

      Hoitajaystävättäreni kertoi mulle tuosta tutteli plussasta, että sisältää jotakin ainesosaa joka lisää vauvan immuniteettia. Auttaa tutkimusten mukaan kuulemma korvatulehduskierteen välttämiseen, nuhaan ja vastaaviin. Kannattaa kokeilla ja/tai vaihtaa.

      • Isä83

        Niin eli käykö tuo tutteli plus 1 nyt sitten pelkästään ihan äidinmaidonkorvikkeesta??? Lähikaupan ostin tyhjäksi tavallisesta tuttelista ja kun sitä ei oltu hommattu lisää niin piti sitten tuota ostaa. Pakkauksen kyljessä olevasta aines luettelosta puuttuu ainakin energia, proteiinit ja hiilihydraatit. Muita ylimääräisiä aineosia taas on niinkuin luvataankin. Miten siis on, käykö tavallisen tuttelin tilalle? Poika 3vk., syö kuitenkin äidin rintaakin. Yöllä kun on minun vuoroni syöttää, annan korviketta.


      • Hoitsu32v
        Isä83 kirjoitti:

        Niin eli käykö tuo tutteli plus 1 nyt sitten pelkästään ihan äidinmaidonkorvikkeesta??? Lähikaupan ostin tyhjäksi tavallisesta tuttelista ja kun sitä ei oltu hommattu lisää niin piti sitten tuota ostaa. Pakkauksen kyljessä olevasta aines luettelosta puuttuu ainakin energia, proteiinit ja hiilihydraatit. Muita ylimääräisiä aineosia taas on niinkuin luvataankin. Miten siis on, käykö tavallisen tuttelin tilalle? Poika 3vk., syö kuitenkin äidin rintaakin. Yöllä kun on minun vuoroni syöttää, annan korviketta.

        Olet tehnyt hyvän valinnan ensiksikin, kun hoidat lasta öisin ja annat äidillekin lepoaikaa. Toiseksi valintasi Tutteli Plussan suhteen on paras mahdollinen, koska se on tällä hetkellä tarjolla olevista korvikkeista lähinnä äidinmaitoa eli tarjoaa lähes yhtä hyvän immuniteettisuojan pienokaisellesi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      141
      3908
    2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      353
      3027
    3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      13
      1937
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      10
      1665
    5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

      Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
      Tv-sarjat
      4
      1109
    6. Mun kaikkialta häviäminen

      Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
      Ikävä
      71
      964
    7. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      38
      874
    8. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      23
      821
    9. Inhottaa ajatus siitä

      Miten monia olet pannut.
      Ikävä
      69
      793
    10. Onko teillä

      minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
      Ikävä
      44
      784
    Aihe