Haluaisin vain tietää vähän vampyyreista.. =)
Miten saan simini muuttumaan vampyriksi ilman koodia? Kun muuttuu sitten vampyyriksi niin pysyykö sen alkuperäiset vaatteet samana? Pitääkö vampyyri laittaa arkkuun nukkumaan?:D
Kiitos sille joka osaa vastata..=)
Miten saan simini muuttumaan vampyriksi ilman koodia? Kun muuttuu sitten vampyyriksi niin pysyykö sen alkuperäiset vaatteet samana? Pitääkö vampyyri laittaa arkkuun nukkumaan?:D
Kiitos sille joka osaa vastata..=)
Vastaukset 20
Vanhimmat
Heippa.
Käyt öiseen aikaan kaupungilla ja yrität bongata vampyyrin. Ystävystyt sen kanssa ja sitten jos hyvä säkä käy se puraisee.
Vaatteet pysyvät samoina.
On aika suositeltavaa, varsinkin jos talossa on ikkunat.
eli mikä on se vamppyyrikoodi??????
Itse en ikinä nähnyt vampyyria kaupungilla silloin kun koneelleni oli vielä yöelämää asennettuna. (saattoi kyllä olla jokin bugi, koska niitä mulla riitti ye:n asentamisen jälkeen)
Ei välttämättä tarvitse lähteä kaupungille pongailemaan, vaan vampyyrin voi tavata helpomminkin.
Elikkäs jos similläsi on kiinnostuksen kohteissa vampirismi, soitat treffipalveluun (illalla tietysti, siinä 19.00 jälkeen kun pimenee). Kun maksat hyvän summan (mieluiten suurimman summan mitä voi) vampyyri tupsahtaa yleensä pihallesi.
(huom. miespuolisella vampyyrillä on oranssit hiukset, joten älä laita simisi inhokeiksi oransseja hiuksia)
Sitten vain tutustut vampyyriin, ystävystyt hänen kanssaan ja ehkä rakastut, käyt treffeillä, ja odotat pitkään ja hartaasti että sinua purraan.
Mulla kävi silleen, että simini törmäsi kaupungilla Kreivi Nikulaan ja he ystävystyivät. Sitten simini meni yliopistoon ja kun hän oli jo valmistunut ja oli aika pitää valmistujaisbileet, kutsuin Nikulan sinne, ja yht äkkiä se vaan puraisi simiäni ja siitä tuli vampyyri.
Muutin vampyyrini uuteen taloon ja alussa oli todella vaikeaa, kun jostain syystä simini nälkä- ja unitarpeet meni ihan punaiselle ja simini kuoli siihen. No en sitten tietenkään tallentanut ja aloitin uudestaan, ja nyt sim on hengissä, tosin päivänvalon kanssa on ongelmia. ;) Senpä tähden simillä on iltatyö leffateatterin elokuvien näyttäjänä...
...vampyyrit nimittäin. Siitä johtuu tarpeiden punaiselle meno.
Kannattaa siis muuttaa vampyyriksi muuttuneen simin päivärytmi niin, että se nukkuu päivät ja valvoo yöt.
No juuri sillä tavalla nyt pelaankin... ;P
Mut mä en tajua et miten saisin mun tyypistä vampyyrin... Kokeilin sitä et soitin treffi-palveluun 19.00 jälkeen illalla mut siitä ei tullu yhtään vampyyriä... ja sit kokeilin käydä yöllä ettimässä vampyyrejä kaupungilta mut en löytäny yhtään... Ja lopuks tyhmä kysymys.. Voiko siinä vampyyrin arkussa nukkua jos ei oo vampyyri??????? kiitos etukäteen
musta siinä the sims kakkosessa oli sillen et piti painaa ctrl sift ja c ja sit kirjottaa siihen juttuun: make a vampire.
ei todellakaan tolleen saa vampyyria! vaan: 1. Painat Ctfl shift ja c. Kirjoitat koodiluukkuun boolprop testingcheatsenabled true 2. paina shift alhaalla simiäsi(josta haluat vampyyrin) selaat lisää lisää lisää niin kauan ennenkuin vastaan tulee Make a vampire painat sitä ja sim on vampyyri!
Ja vaatteet muuttuu!!! joku oli sanonut ettei vaihdu? kylläpäs vaihtuu.. kun simistä tulee vampyyri sen vaatteet muuttuvat vampyyrinmekoksi ja hiukset pitkiksi suoriksi ja sillä on semmonen vähän kuin rengas päässä missä on timantti:) ne pystyy löytämään myös siminluontitilasta ja vaatteista!
on meikällä käyny niinki hyvä säkä, että vampyyri ilmaantui mun tontille.
Olen todella kiitollinen että sain eilen sims 3 tavallisen ja iltahuvit. Tänäään teen vamppyyrin:D
ottakaa hei huomioon että esim. tääl on kahden sortin asiakkaita sims 2 ja sims 3 ovat kummis ihan eri esim. sims 3 ei omaa make me a vampire valikkoa. ja todennäiköisyys on aika heikko itse pelaan yleensä monta tuntia tunnen jotain 200 vampyyriä mut yksikään ei missään nimessä puraise minua mutta sitten mietin ja mietin ja sain tehtyä sen maailman helpoimmalla tavalla. Eli ja nyt jaan sen teidän kanssanne paras tapa on se että tutustuttu vampyyriin ja ootte ammatissa pahan perikuva eli rikollisuuden suurin koodeilla sen saa helposti ja sitten vaan pyydätte yksin kertaisesti vampyyriä puremaan sua niin näin se onnistuu vitsi ei voi olla noin vaikeeta mitä muut täällä ja muualla selvittää. ja nyt vielä kerran puhun SIMS 3 plus iltahuvit tarvii olla.kiitos
Ei tarvitse olla rikollisella uralla. Minulla onnistui heti eka yrityksellä kun simini oli ensin ystävystynyt Elvira Slayerin kanssa. Sama juttu parin muun simin kanssa.
Jotkin modit estävät muuttamisvaihtoehdon, joten jos on modeja ladattuna eikä vampyyriksi muuttuminen onnistu, niin ensimmäisenä modit pois pelistä. :-)
Mistä saan arkun vampyyrille, jossa se vois nukkua?
Siis sen pelin alttarin lisäksi?
Tässä pystyversio:
(vaatii maailmanmatkaaja lisäosan)
http://www.modthesims.info/download.php?t=420356
Sims 2:sta Sims 3:seen tehty arkku:
http://www.modthesims.info/download.php?t=396785
Lasinen arkku:
http://www.modthesims.info/download.php?t=410446
Perinteinen hautaustoimistoversio:
http://www.modthesims.info/download.php?t=418565
Siis, The Sims 3:seen se vampyyrikoodi? Ja ku kokeilin sitä boolprop esim lemmikissä, tulee heti: tuntematon toiminto: boolprop yms.
En oo viel saanu iltahuveja, mut saan kolmen päivän sisässä. Muhun ainakin uponnut tää vampyyrihullutus, et haluisin vähän tietoa. Missä niit vampyyreita on? Käyksne niinku esim. baareis tms, vai kuljeskelee vaan kadulla? Ilmaantuuko ne myös joskus pihalle?
Ne liikkuvat aivan kuten muutkin normaalit simit, joskus jopa päiväaikaan vaikkei se ole ihan viisasta ja viihtyvät ihan samoissa paikoissa kuin muutkin. Sims 3:ssa vampyyrit ovat paljon yleisempiä kuin Sims 2:ssa, paljon normaalimpia ja niihin törmää kaupungilla aika usein. Ne eivät siis ole tyypillisiä 50 -luvun viittavampyyrejä kuten Sims 2:ssa, vaan suht' nykyaikaisia. Vampyyreillä on oma klubi, Punasolu 5, jossa takuulla törmää ainakin yhteen vampyyriin joka käyntikerralla - ainakin minun pelissäni. Sims 3:ssa vampyyrit kestävät myös auringonvaloa pitempään ja heillä on omia taitoja.
Tuo boolprop koodi on Sims 2:seen, eikä se toimi Sims 3:ssa.
Onko sellaisia luonteenpiirteitä mitkä auttaa vampyyriks muttumista tai vamppyyrin kohtaamista?(sims 3)
ei ole
On, "Arkielämän sankari". Simit joilla on tämä luonteenpiirre eivät saa vampyyrin läheisyydessä negatiivista "metsästettynä" mielialaa, mikä vaikeuttaa asiaa.