Edullisesti Dubliniin?

Hei!

Onko kellään kokemusta paljosta Irlannin matkailusta??? Mitä kautta sais edullisimmat lentoliput Dubliniin Suomesta???

Ois tosi kiva saada infoo, mitä kautta olette saaneet edullisia lippuja tai pääseekö millään bussilla jne???
82673
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

lähtisi Ryan Air, jolla voisi mennä Tampereelta Stansdetiin ja sieltä suoraan Dubliniin...

Äänestä
  • Blue1 alkaa lentämään suoraan Hel-Dub, mainosten mukaan on aika halpaakin. Kannattaa myös pitää silmällä Finnairin tarjouskampanjoita (kesäisin).

    Äänestä

  • Ryanairilla on puolentusinaa kohdetta Irlannissa, voi vaikka palata eri kaupungista!

    Äänestä

nopein tapa lentäen

katso travellink tai ebookers


irlannin matkailusivut:'

http://www.ireland.ie/

Äänestä

Tilasin suuri Blue1:in Helsinki-Dublin-Helsinki hintaan 185 €. Ei mielestäni paha. Ryanair on mielestäni OK. Blue 1:n lennot ovat suoria. Siksi valintani oli Blue 1.

Äänestä
  • Ryan airillahan pääsee ihan hirveän halvalla mutta se vaatii melkein sen että Stansteadilla sitten nukutaan yö...siis sillä kaikkein kaikkein halvimmalla vaihtoehdolla.
    Ja lennothan pitää erikseen varata myös sitten sieltä Dubliniin eli ei mitään ns jatkoyhteyksiä ja siinä pitää kyllä jättää kunnolla aikaa ettei käy niin että Tampereen kone myöhästyy ja ryan air ei tosiaan sitten siirrä seuraavaan koneeseen.

    Äänestä

Viime vuonna Finnairin lennot Hki-Dublin Stockan hulluilta päiviltä noin 200 euroa. Tänä vuonna kerran jos toisenkin netissä surffailtuamme saimme edestakaiset matkat rakenneltua niin, että Blue1 tarjouslento Hki-Lontoo (Standtead)(10 euroa plus verot) ja sieltä Ryanairilla Dubliniin (n. 5 puntaa plus verot). Paluu suora Blue1 Dublin-Hki. Menomatka maksoi noin 50 euroa per nenä ja paluu vähän toistasataa. Neljä yötä Bridge House hotellissa Temple Barissa ja näin koko lysti yhteensä vähän päälle 300 euroa. Vähän vaati vaivannäköä ja aikaa surffailuun, mutta jäipähän sitten muutamaan Guinnessiin vielä perillä rahaa... Lähdettiin iltakoneella ja oltiin puolen yön aikaan perillä. Lontooseen kannattaa varata riittävästi aikaa koneenvaihtoa varten.

Äänestä
  • Etsiskellessäni edullisia lentoja, halvimmaksi (mutta ei vaivattomimmaksi) vaihtoehdoksi olisi tullut lentää esim. Tukholmasta Dubliniin ja takas (esim. Sterling).

    Jos on varaa sumplia matkapäiviä ja -aikoja niin esim. Flyme lentää edullisesti Hki-Tukholma-Hki välin (tai voihan matkustaa yöajan laivallakin) ja Arlandan kentältä sitten jollain halpalentoyhtiöllä Dubliniin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mnja kirjoitti:

Hei!

Onko kellään kokemusta paljosta Irlannin matkailusta??? Mitä kautta sais edullisimmat lentoliput Dubliniin Suomesta???

Ois tosi kiva saada infoo, mitä kautta olette saaneet edullisia lippuja tai pääseekö millään bussilla jne???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu