Mitä paikkaa suosittelette kun otatte pois thaimaan ja malesian. Kun kriteerinä on rauha ja meren kohina, mitkään turisti rysät eivät kiinnosta. Olen valmis myös räätälöityyn reissuun, mutta matkakuume vaivaa. Kävimme juuri Koh Changilla joka oli todella kiva paikka. Mutta ei ole mitään järkeä mennä heti perään samaan paikkaan, kun haluaa nähdä muitakin paikkoja. Tämän paikan tulisi olla mieluusti saari.
Minneppä seuraavaksi???
Reissu mielessä
2
740
Vastaukset
- tämä....
Miten olis Fiji? Seychellit vois myös sopia.
- kivirta
Vietnam on reppuilijan paratiisi tällä hetkellä: eläminen halpaa, liikkuminen halpaa, mukavia ihmisiä ja kaunista luontoa. Plus se, että turisteja ei paljon ole, jos menet hieman syrjemmälle, esim. keski-Vietnamiin.
Toinen vaihtoehto on sitten Kambodzha, joka on vieläkin edullisempi ja vielä vähemmän turisteja. Rantoja löytyy esim. Sihanoukvillestä päin, kuin myös saaria(siellä päinhän on se Chang myös). Myös Angkor on paikka jossa pitää käydä ainakin kerran elämässään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja19622592Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant999879Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.547758Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va1026529SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1936257Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m675861Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,615350Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot515243HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1284906Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1084592