KOLME VUOTTA SITTEN juuri ennen varsinaista läpimurtoa maailmalla ja suomessa:musiikkimaailma saa uutta verta kolumbiasta kun lahjakas laulaja shakira,jonka on ennustettu nousevan kirkkaudessaan jopa ohi britney spearsin ja christina agguileran,julkaisee uuden levyn!
kaikkea ne ihmiset uskoivatkin silloin......
NÄIN MAINOSTETTIIN
3
717
Vastaukset
- se siitä.
:) Muistan tuon, koska se oli ensimmäinen juttu Shakista suomen mediassa (ensimmäinen, jonka bongasin). Tai no oli Shakiran MTV Unplugged esiteety YLE1:llä jo aiemmin.
- mutta....
hyvän näkönen se shakira on! mukava sitä on aina mtv:ltä kahtoa. heh
- setänennn
Kirkaudessaan Shakira on noussut ohi britney spearsin ja christina aguileran aikoja sitten, mun silmissä ainakin ja monen muunkin silmissä. Ei paras ole aina se joka myy eniten. Ei myyntiluvut tee artistia kirkkaimiksi.
On spice girlskin myynyt kymmeniä miljoonia levyjä,mutta se bändi ei ole mielestäni yhtään kirkas eikä lahjakas tai muutakan. Se on pieni pimeä hetki jossain 90-luvun loppu puoliskossa.
Shakira taas on artisti joka 13 vuotiaana julkaisi ensimmäisen levynsä ja joka vielä 29 vuoden ikäisenä tekee sellaista musiikkia joka myy miljoonia. Hänen uransa on kestänyt siis 16 vuotta!! Ja koko ajan hän vaan saa enemmän ja enemmän arvostusta.
Grammy palkinnot ovat musiikkimaailman arvostetuimmat palkinnot ja niitä jokainen artisti halua saada. Shakira on saanut enemmän grammy palkintoja kun christina aguilera tai Britney Spears. Eikä ihmekkään sillä shakiran musiikki on monipuolisempa (rockia,poppia,lattaria.itämaista) ja hän myös tekee sitä itse (sanoitukset,sovitukset,tuottaaminen yms.)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p1138065Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su4067262Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite804534Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill294279Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-02830Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?2032699- 1082466
Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os332445Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps202105Amazing Race Tomas rehellisenä Esko-appiukon, 63, tilasta: "Sairastelut ja..."
Tomas Grekov ja Esko Rotola-Pukkila ovat mukana Amazing Race Suomi -kisassa. Ja nyt vuorossa on finaali. Hankaluuksia m11977