KOLME VUOTTA SITTEN juuri ennen varsinaista läpimurtoa maailmalla ja suomessa:musiikkimaailma saa uutta verta kolumbiasta kun lahjakas laulaja shakira,jonka on ennustettu nousevan kirkkaudessaan jopa ohi britney spearsin ja christina agguileran,julkaisee uuden levyn!
kaikkea ne ihmiset uskoivatkin silloin......
NÄIN MAINOSTETTIIN
3
701
Vastaukset
- se siitä.
:) Muistan tuon, koska se oli ensimmäinen juttu Shakista suomen mediassa (ensimmäinen, jonka bongasin). Tai no oli Shakiran MTV Unplugged esiteety YLE1:llä jo aiemmin.
- mutta....
hyvän näkönen se shakira on! mukava sitä on aina mtv:ltä kahtoa. heh
- setänennn
Kirkaudessaan Shakira on noussut ohi britney spearsin ja christina aguileran aikoja sitten, mun silmissä ainakin ja monen muunkin silmissä. Ei paras ole aina se joka myy eniten. Ei myyntiluvut tee artistia kirkkaimiksi.
On spice girlskin myynyt kymmeniä miljoonia levyjä,mutta se bändi ei ole mielestäni yhtään kirkas eikä lahjakas tai muutakan. Se on pieni pimeä hetki jossain 90-luvun loppu puoliskossa.
Shakira taas on artisti joka 13 vuotiaana julkaisi ensimmäisen levynsä ja joka vielä 29 vuoden ikäisenä tekee sellaista musiikkia joka myy miljoonia. Hänen uransa on kestänyt siis 16 vuotta!! Ja koko ajan hän vaan saa enemmän ja enemmän arvostusta.
Grammy palkinnot ovat musiikkimaailman arvostetuimmat palkinnot ja niitä jokainen artisti halua saada. Shakira on saanut enemmän grammy palkintoja kun christina aguilera tai Britney Spears. Eikä ihmekkään sillä shakiran musiikki on monipuolisempa (rockia,poppia,lattaria.itämaista) ja hän myös tekee sitä itse (sanoitukset,sovitukset,tuottaaminen yms.)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 963870
- 713165
Oletko koskaan stalkannut kaivattuasi?
Jos olet, miten olet stalkannut? Jäitkö kiinni? Onko hän stalkannut sinua? Jos on, miten suhtauduit?632939Karhuryhmä
Kellään tarkempaa tietoa miksi ja missä karhuryhmä ollut? Perheväkivaltaa vai huumeperintää kenties taas?212885- 622722
- 432704
Just alkoi ottamaan päähän
Miten voikin mennä näin, että koko päivän haluaa vain nähdä toisen ja lähelle. Sitten aivan salamana mieleen tulee kaikk192360Tapa jolla kohtelit minua viimeksi miellytti erityisesti
Osaat huomioida kauniisti ja katsot aina tilanteita yhteisen hyvän kannalta. Sitä arvostan erityisesti.672242- 312127
Raisionkaaren koira hyökkäys
Taas nähtiin että koiriin ei voi luottaa. Eilen illalla vapaana ollut koira hyökkäsi Raisionkaarella kolmen henkilön kim282021