olen 14. kohta 15. minulla oli unelmieni nainen. hän oli hieman vanhempi kuin minä. sitten sattui käymään kaikenlaista ikävää minulle, kaikki unelmieni naisen ansiosta. sen jälkeen olen tahtonut unohtaa häneen kohdistuneet tunteet. en tahdo KOSKAAN naista harmikseni. eikä edes kiinnosta asia nimeltä naiset. olen aika ruma. entä sitten? naisiako pitäisi saada? minä en semmosia halua (enkä miehiäkään tai mitään muutakaan kumppania... eikä eläimiä). elän vain elämäni tällä tavalla:
lakisääteiset kouluni päästyäni, menen vaikka amikseen. sieltä kun pääsen johonkin toimistotyöhön tms. elän nuudelilla. sitten olenkin jo vanha pieru, ja joudun hautaan. EI HAITTAA MINUA, IHANAA jos elän tuollaisen elämän. Mahdollisimman rauhallisen ilman mitään stressiä.
kiitoksia
lakisääteiset kouluni päästyäni, menen vaikka amikseen. sieltä kun pääsen johonkin toimistotyöhön tms. elän nuudelilla. sitten olenkin jo vanha pieru, ja joudun hautaan. EI HAITTAA MINUA, IHANAA jos elän tuollaisen elämän. Mahdollisimman rauhallisen ilman mitään stressiä.
kiitoksia
Vastaukset 7
Vanhimmat
yhenkö naisen perusteella luulet tietäväsi kaiken?
oot sen verran nuori vielä et varmasti muutat mieltäs. jos et muuta niin entäs sitten, eipähän pääse huonot geenit kiertoon =)
minä en tahdo elää mitään "luxus elämää" (kirjotetaanko yhteen?). tahdon se on suht. normaalia ja rauhallisen tylsää ja minä en tahdo jälkeläisiä (niistä tulee vain vaivaa ja ne kiusaisi muita ihmisiä tai pahoittaisi jonkun mieltä ja valittaisivat joka hetki). ei ne naiset oo yhtään sen erillaisempii, kuin se. se oli hyväsydäminen tyttö, enkä rakastunut siihen vain ulkonäön takia. aluksi oli ihan mukavaa, mutta sitten tämä tyttö rupesi vihaamaan minua ja haukkui "sairaaksi". ei se masentanut minua, että se haukkui. naisistakin tulisi mulle vain ajan myötä vaivaa, jos sellaisen löytäisin.
oli ihan mukavaa vuodattaa tänne ajatuksiani, mutta useimmat vain koko ajan kumminkin vastaa "kyllä ne naiset on ihanii, sä et vaan tajua sitä". paskat. pääasia, että mulla on mahdollisimman yksinkertainen koti, jossa wc, pehmeä sänky, puhelin (joka jäisi kuitenkin aika käyttämättömäksi) ja tv. olisi ihanaa.
inhoan nykyään tuota ainoaa entistä unelma-akkaa.
en tahdo elää rauhallisen tylsää elämää, vaan rauhallisen elämän ilman stressiä. siinä se.
. . . turha viesti Rakkaus palstalle ilman syytä. Mitä sinä meille sinun elämänkertaasi
selittelemään? Jos haluat tuollaisen elämän se on sinun oma elämä tee mitä lystäät! Toteuta unelmasi elä rauhallinen elämä ilman stressiä.
siinä oli rakkaus asiaa. en tahdo rakastua kehenkään.
miksihän ihmeessä muija alkoi sua haukkumaan sairaaksi jne?
tiedätsä kuinka paljon erilaisia ihmisiä tänne maailmaan mahtuu? vaikka oisit mieleltäs kuinka kieroutunut niin täältä löytyy varmasit naisia jotka on vielä kieroutuneempia. täältä löytyy jopa naisia jotka kiihottuu siitä että ne saa passata seurustelukumppaniaan.
ei sellasia välttämättä vastaan osu mutta ihmisten suhteen on ihan turha yleistää. kahta samanlaista ihmistä ei oo olemassa.
sä oot niin nuori että mä oon melko varma et muutat mieles.. toisaalta ei se mun ongelma ole vaikket muuttaiskaan.
itse olen henkilökohtaisesti sitä mieltä että elämän tarkoitus on tehdä lisää elämää, toisaalta ihminen on kehittynyt niin monimutkaiseksi että sillä on jo monia muitakin tarkoituksia.
hän sanoi minua siksi sairaaksi, koska olin muka aina "roikkunut" hänen perässään, vaikken edes koskaan ollut nähnyt sitä missään vapaa-ajalla. koulun ruokalassa ainoastaan.