Otsikointi=tuskaa

bitte____________________

Vaikea keksiä otsikkoa,kun en osaa muotoilla kysymystäni kovinkaan hyvin. ENkä edes tiedä, että mihin puolelle olisin laittanut tämän kysymyksen,mutta päädyin sitten tänne - kuitenkin hieman sivuaa aihetta jollakin tapaa.

Hankin kirpparilta nahkalaukun,mikä on bitte-merkkinen. Nyt haluttaisi tietää, että onko kyseessä kovinkin vanha laukku tai merkki. Google ei auttanut yhtään. Mietin, että olisikohan missään sellaista paikkaa,josta voisi kysellä ammattilaiselta asiaa? Tuskimpa? Mietin ensimmäiseksi, että Antiikkia,Antiikkia mutta tuntuisi hieman höpsöltä sinne kirjoittaa. Olisi vain kiva tietää, että onkohan tuo laukku peräisin 90 luvulta vai 70 vai miltä. Kiitos jos joku osaa vastata!

0

317

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

        Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
        Maailman menoa
        67
        2435
      2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

        Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
        Ikävä
        66
        1407
      3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

        Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
        Maailman menoa
        80
        1263
      4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

        Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
        Maailman menoa
        11
        1182
      5. Miks me oikein

        Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
        Ikävä
        79
        885
      6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

        Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
        Kuhmo
        19
        880
      7. Nainen, mikset lähetä

        miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
        Ikävä
        44
        723
      8. Ratikka Turkuun

        Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
        Turku
        92
        712
      9. Miehet trikoissaan

        On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
        Suomussalmi
        27
        699
      10. Rakastan sinua

        Yhä.
        Ikävä
        30
        676
      Aihe