Pariisin Disneylandistä kokemuksia?

Eve

Kaipailisin kokemuksia Pariisin Disneylandistä... Nettisivuilta olen ko. paikkaa tutkinut sekä saanut myös joitakin esitteitä kotiin, mutta kaipaisin 'näppituntumaa' siitä, että kuinka kauan käytännössä puistoon oikeasti saa aikaa menemään. Lähinnä on mietinnässä, että riittääkö 2 päivän liput, vai kannattaako olla esim. 3 päivää. Matkassa meillä on kahden aikuisen lisäksi kaksi n. 10-vuotiasta lasta.

4

874

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • siellä....

      töissä pari kesää sitten. 2 päivässä ei ehdi kaikkea kiertää, mutta tuskin tarviskaan. Paikka on järjettömän kallis (!) mut jos ei rahasta kiinni niin 3 päivän liput. Siel on varsinaisen huvipuiston lisäks Walt Disney Studios (johon eri sisäänpääsy) ja siel on kans tekemistä yhdeks päiväks. Mut varsinaises huvipuistos on kyl ainakin 2 päiväks tekemistä. Iso alue ja paljon paikkoja mihin saa rahaa kulumaan. Mutta varmasti suuri elämys!!! Kannattaa varautua pitkiin jonoihin runsaalla vedellä ja purtavalla.

    • kävijä

      Olimme viime kesäkuussa päivän retkellä meille tuo aika riitti mutta jos vain on aikaa niin kaksi pelkkään huvipuistoon niin on ehkä hyvä jos haluaa käydä studiossa niin sitten se kolmas päivä on paikallaan mutta oikein mukavaa disneyland retkeä teille.Me olimme kesäkuun ensimmäisellä viikolla ja silloin oli ihan siedettävää ei niin kauheita jonoja mutta pettymykseksemme kaikki paikat ei ollut auki paikkoja remontoitiin.

    • Touko_pouko
    • Eve

      Kiitoksia antamistanne vinkeistä ja mielipiteistä! :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      61
      4328
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      138
      3042
    3. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      46
      2360
    4. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      45
      2274
    5. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      24
      1873
    6. Hukkuneet pojat kalajoella pakolaisia?

      Eivät osanneet suomea nimittäin.
      Maailman menoa
      91
      1872
    7. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      28
      1586
    8. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      22
      1549
    9. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      148
      1384
    10. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      32
      1210
    Aihe