Tyhmin kysymys Ever

Kaikkihan tietää mikä on lutku. Olisiko sellainen sallittu kakkos ase, tai vaikka ykkös ase jos hommaa kunnon virit jotai turpo kumihanskaa ja vaikka kiikarin. xD
7719
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Mitä Vittua!!111!!!!11!!!!xDxDxD )):::)O&¤#=

Äänestä

itelläkin kävi mielessä tuo voihan sitä joskus kokeilla mut tässä hyvät ja huonot puolet

halpa
saa suunnilleen sellasen kuin haluaa
halvat ammukset

-ei hopuppia ja kuula lähtee mihin sattuu
-ei niin hieno
-ei sarjatulta
-ei lippaita

ei sitä kannata ottaa airsoft käyttöön mutta tarkkuus ammuntaan vaikka omalla pihalla se on hyvä ja voihan niillä aina kaverin kanssa ammuskella

Äänestä

Joo! nyt tajusin!

Äänestä

Tyhmin kysymys Ever
Kaikkihan tietää mikä on lutku. Olisiko sellainen sallittu kakkos ase, tai vaikka ykkös ase jos hommaa kunnon virit jotai turpo kumihanskaa ja vaikka kiikarin. xD

Järjestyksessä:
1. "Ever" -tämä lienee jokin uusi suomen sana. täytynee tarkistaa sanakirjasta.

2. No mikä on "lutku"?

3. Mitä tarkoittaa: jotai turpo kumihanskaa?

:-D -Vokkie-

Äänestä
  • ever tarkottaa "ikinä", lutku on ns. hernepyssy. nii ja se turbokumihanska on varmaa semmonen hanska josta saa kestävän "sormen" lutkuun.

    Äänestä

  • richard kirjoitti:

    ever tarkottaa "ikinä", lutku on ns. hernepyssy. nii ja se turbokumihanska on varmaa semmonen hanska josta saa kestävän "sormen" lutkuun.

    vokkie on taas vähä kujalla...

    Äänestä

  • --- kirjoitti:

    vokkie on taas vähä kujalla...

    Osittain tuo nyt oli hieman vit**lua ketjun aloittajalle.
    monella palstalla käytetään niin huonoa suomen kieltä (tällä en tarkoita kirjoitusvirheitä) ja unohdetaan selventää viestejä tai jätetään pois lainaukset. lisäksi netti-etiketti tuntuu olevan joskus tuntematon käsite.

    mutta tuosta hernepyssy / lutku jutusta en ole ikinä kuullutkaan. eli tässä asiassa olen ihan kuutamolla.
    mieleen tulee joku halpa kesälelu jolla voi ampua kaikkea herneenkokoista pyöreää :)

    Ehkä vanhuus alkaa painaa, kun ei aina pysy mukana . *lol*
    -Vokkie-

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


--- kirjoitti:

Kaikkihan tietää mikä on lutku. Olisiko sellainen sallittu kakkos ase, tai vaikka ykkös ase jos hommaa kunnon virit jotai turpo kumihanskaa ja vaikka kiikarin. xD

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu