Siis vasen korvani ollu puolisen vuotta kuurona, ja paluuta kuuloon ei ole! Kuulin sanan: Kynttilä hoito korvaan? Mitähän se tarkoittaa ja minkämoisiin "sairauksiin" saa semmoista hoitoa? En sitte kuullut mitä ihmiset puhuivat kun olivat väärällä puolella ja kova hälinä muutenkin. Olisin tietysti voinut kysyä heiltä paikan päällä, mutta turvaan teihin joilla olisi oikeaa tietoa tämmöisestä! Ei todellakaan ole kiva, yrittää opetella elämään tälläisen kiusallisen vaivan kanssa..
kynttilähoito!!
Puoliks kuuro
71352
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Mä kuulin kaverilta et kynttilällä voi ottaa korvasta lian pois. Eli se on joku apteekista ostettava, joka laitetaan palamaan ja palamaton pää korvaan, ni se jotenkin imee vaikun sieltä korvakäytävästä ulos, ja sit se jää köntiks siihen korvan suulle. En tosin oo käyttänyt ite mut kaveri sanoi että toimi. Ja sen jälkeen kuulo oli aivan ku uus!
käynny senkin kuurin läpi,5x,ei mitään vaikutusta tinnikorvilleni,siihen paperi/pahvitötteröön tulee kyllä VAIKKU korvista pois ,ei se humpuukkia ole ,mutta vain vaikun poistoon ,jos vaikun korvaan jumittumisen vuoksi on kuulohäiriöitä konsti on varmaan hyvä,(nukuin hyvin 5h),kiljuu(normaali tila),VOIKKAALLA ei ole tainnut uni tulla silmään
Ukkia on huijattu. Siihen tötteröön EI nouse vaikkua korvasta. Se olisi fysiikan lakien vastainen ihme.
Se töhnä tötteron alapäässä, jota huijariterapeutti Ukille esitteli, oli kynttilän omaa sulanutta vahaa.
minä arvasin sen ,vain kun oli niin nätti tytt ö=))
malli esimerkki miten sitä ukkia huijjataa, tarte olla kun simsakka tyttö niin rahat pussista,joo,no menikai siinä bensoneen 560mummoa,eipä oo ilmoituksia enää näkyny lehdiss eikä jakelussa,vaa ei se mittään ,ei ensinkään ,sitä vain piti sanoman ett vanha sananlasku taasen pitää,paikkansa ku.. sanoo siit oljenkorteen tarttumisesta,kyllähän niitä voiteita ja laihdutus lääkkeitä ja semmoisia niissä on varmaan 99% huijjausta,vaan jos oikein uskoo niin auttaa se,semmoinen o ihminen.
tulee nokia korvan sisälle,minulle tehtiin se ja sen jälkeen oli korva kipeä,joten lääkäriin joka totesi,että siellä on nokia.Kerroin mitä tehty,hän putsas sen pois,ajattelin etten ikinä enää anna sitä hoitoa tehdä.
Kävin kynttilähoidossa, se oli aivan mahtava. Kuulo parani heti ja se mitä tuli ulos, oli todellakin vaikkua, eikä steariinia.. Olette ihmiset sokeita, ei niitä toisiinsa sekoita..