Sateliittiista kuva tykille

Ongelma on seuraava: Talossa on canal digital paketti, jonka viritin on alakerrassa. Eikä viritintä voi siirtää tykin luokse. Tykki puolestaan on yläkerrassa onnistuuko kuvan vienti tykille ylös? Miten? Langattomasti?
1250
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

nykyaikaa on se langaton linkki. Hintaa tulee n.50-70e, mutta on havaittu toimivaksi, ellei välissä ole metallista tehtyjä seinämiä tms.
Yritä neuvotella itsellesi sellainen kokeiltavaksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


HoooMoilanen kirjoitti:

Ongelma on seuraava: Talossa on canal digital paketti, jonka viritin on alakerrassa. Eikä viritintä voi siirtää tykin luokse. Tykki puolestaan on yläkerrassa onnistuuko kuvan vienti tykille ylös? Miten? Langattomasti?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu