Tilasin tuolta Sigrapillssiltä geneeristä Levitraa ja Cialista. Levitra tuntui toimivan 10mg annoksella ihan hyvin, mutta Cialis ei vastaavalla annoksella aiheuttanut mitään nostetta, en tiedä että oliko annos sitten liian pieni vai onko pillereissä vikaa. Onko kukaan muu testannut Sigrapillssin Cialista? Itselläni toimii parhaiten Sigra mutta sitä ei viitsis jatkuvasti käyttää kun käyttöohjeessakin lukee että ei jatkuvaan käyttöön.
Geneerinen Cialis
Emppu
1212166
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
tilasin myös cialista tuolta. ainakin minulle tuote oli pettymys. ei tapahtunut sitten yhtään mitään. taitavat olla kalkkitabuja tai jotain. sen sijaan sigra ja vigrex ovat kelpo tavaraa. kirjoittakaahan muutkin ko. cialista kokeilleet!! hyvää kevään jatkoa kaikille!!
Käytän myös cialis, minun erektio ovat hyvin voimakkaita, hyvin aktiivinen seksielämä. asiat ovat muuttuneet parempaan ansiosta lääke, mulla tilaukseni tällä sivustolla - http://eumedicines.com/
Ei kokemusta tuosta aineesta geneerisenä tai alkuperäisenä, mutta kommenttina tuohon, että "sigrassa pitäisi pitää taukoja jatkuvassa käytössä".
Nähdäkseni siinä on kaksi näkökulmaa; onko jatkuvaa käyttöä päivittäinen käyttö vai esim. kerran viikossa käyttäminen. Uskoakseni on niin, että varoituksella tarkoitetaan nimenomaan hyvin tiivistä ja jatkuvaa käyttöä.
Toisekseen on niin, että varmaan kaikkien tablettina otettavien erektiolääkkeiden vaikutus tavalla tai toisella perustuu siihen, että
A) Kehossa vapautuu seksuaalisen ärsykkeen ansiosta erityisiä soluja laajentavia aineita, jotka lisäävät verenkiertoa penikseen, mutta
B) Entsyymi nimeltään PDE-5 estää mainittuja soluja laajentavia aineita vaikuttamasta, ja
C) Erektiolääke puolestaan estää PDE-5-entsyymiä, mikä edistää verenkiertoa ja lisää penikseen pääsevän veren määrää. Näin seksuaalinen toimintakyky ja kestävyys parantuu. Tämä sama mekanismi pätee cialiksessa, viagrassa, sigrassa, levitrassa jne. Eli olisiko niin, että jos taukoa olisi pidettävä, ei siinä auta tuotteen kauppanimen tai valmisteen vaihtaminen, koska samaa mömmöä eri paketissa.
Epäilisin myös, että koko varoitus perustuu siihen, että jos ainetta jatkuvasti ja päivittäin popsii, on pahimmillaan koko ajan vähintään pieni jönkkä päällä ja se taas saattaa rasittaa ja jopa vaurioittaa paisuvaiskudosta.
Selittäkää viisaat paremmin, jos olen väärässä.
sain suurin piirtein samanlaista infoa, kuin mitä kirjoitit.. "Epäilisin myös, että koko varoitus perustuu siihen, että jos ainetta jatkuvasti ja päivittäin popsii, on pahimmillaan koko ajan vähintään pieni jönkkä päällä ja se taas saattaa rasittaa ja jopa vaurioittaa paisuvaiskudosta."
Taisin kirjoittaa eilisen puolella että sama juttu täällä,50€ meni taivaan tuuliin,ei mitään hyötyä edes kokonaisella 20mg tabletilla.
ja pääsin kokeilee vasta eilen Cialista ja ehdin jo ajatella et meni rahat hukkaan, mut kyllä mulla pelitti niin pirusti.
Tässähän on hyvä muistaa, et pitää olla libido kunnossa eli halut kohdallaan, niin kuin kaikis näissä potenssipillereissä, niin se auttaa kyllä.
- Stressit veks, niin kyl se siitä.
Oletettu haittavaikutus ei ole se että peniksen paisuvaiskudos vaurioitusi jatkuvasta stondiksesta vaan paisuvaiskudosta on myös muuallakin elimistössä aivoissa,keuhkoissa ja sidekudoksissa mm silmänpohjan kudoksissa jotka saattavat vaurioitua toistuvasta keinotekoisesta turvotuksesta.
usein luullaan että luontaistuotteita voi huoletta popsia kuin karamelliä. Kyllä niistä löytyy ytyä tavaraa, ja kun ohjeita noudattaa niin homma toimii.
Mitenkahan kay kun kayttelee Viagraa pidempia aikoja lahes paivittain? Olen kuullut tehon haipyvan parin vuoden paasta. Onko tasta kellaan kokemuksia? Omia tuntemuksiani ovat olleet paansarky ja jonkinlainen sydanvarina joskus aamuisin. Olisiko joku toinen erektiolaake parempi? Vai lopettaisiko koko touhun.
Ei viagraa kannata päivittäin ottaa. Viagra on lääke siinä missä muutkin ja monet lääkkeet menettävät tehoansa jatkuvassa käytössä.
Yleensä tässä tilanteessa vaihdetaan lääkettä tai jo alunperin vuorotellaan eri lääkkeitä.
Sieltähän saa Cialista 20mg:na, eikä siis 10mg vai otitko puolikkaan?
Mulla ainakin Cialis 20mg vaikutti hyvin. Kuten Sigra 100mg on myös hyvä.
Mitä tulee Sigran käyttöön, niin olen sitä taukoa kysässyt ja se jatkuva käyttö tarkoittaa lähinnä maksimi annosta ja noin joka päivä käytettynä, jonka vuoksi on sit hyvä pitää taukoja välillä.
Ite olen kyllä käyttänyt n. kolme krt viikossa ja ei kuulema ole tarvetta pitää taukoja.
40 mg:stä puolet huuleen. vörkkii vasta muutaman tunnin perästä mutta hyvin. ja vielä seuraavana päivänä nytkii omineen! Ei ikäviä haittavaikutuksi.