Todistuspalkkion

et kauanko teillä, jotka ootte olleet oikeudes todistamas, on kestänyt ennen kuin ootte saaneet sen teille kuuluvan rahan?
1322
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Jos kyse on siviilioikeuden asia, niin se joka on pyytänyt sinua sinne maksaa, ilmoittele tilinumerosi. Mikäli kysymys on "yhteiskunnan" maksama palkkio, niin oletko antanut tarvittavat tiedot. Maksaminen riippuu viraston kiireistä, jos nopeasti kuukausi, mutta voi mennä muutamakin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


maksaminen kirjoitti:

et kauanko teillä, jotka ootte olleet oikeudes todistamas, on kestänyt ennen kuin ootte saaneet sen teille kuuluvan rahan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu