Ovat kuulemma saaneet entisen linjokonsernin asiat niin päin persettä. Kohteita lähtee jatkuvasti ja siinä sivussa ukkoja potkitaan pihalle melkosta vauhtia.
Turvatiimistä
mielipiteitä?
114447
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Hieno firma ja on napannut viimeksi mm Lidl-ketjun seculta.
Kasvaa vauhdilla!
nappaus ja pystyn kuvittelemaan että tosi hyvällä hinnalla...
Perseestä koko firma
ainoa suomalainen tai paremminkin suurin suomalainen vartiointiliike.
Nuo securiitat ja falkit ovat ruotsalais-tanskalaisia virityksia mutta sama se minne rahanne kannatte...
Jos ei nämä suuret ja mahtavat suomalaiset yritysjohtajat osaa hoitaa firmansa asioita niin kyllä varmasti luotan ruotsalais-tanskalaisiin yrityksiin. Ja onko sillä mitään väliä vaikka firma olisi mongoliasta, suomalaiset toimitusjohtajat näillä yrityksillä on joka tapauksessa tällä maaperällä!
Pörssiyhtiö Turvatiimi Oyj on kovasti nousussa. Vielä saa ostaa halvalla pörssistä. Eilen oli kurssi 43centtiä/kpl ja yhtiön pörssiarvo 26 milj.euroa. Kannattaa nurkata, kun halvalla saa. Pörssierä taitaa olla 100 kpl.
Juuri tasan sellainen firma, että ne pullistelijat ei enää ikinä tule siihen paikkaan, missä minä määrään vartioinnista.
PERKELE polttivat mun työpaikan poikkitiellä Mäntsälässä menneenä vuotena.
Vartija sytytteli useita tulipaloja mäntsälässä mm. meidän hallin poltti...
Ja koko yrityshän se olikin sitä hallia polttamassa, samalla tavalla kuin Securitasta ei voi ottaa arvokuljetus hommiin koska yksittäinen vartija on pöllinen alle kahden tonnin arvokuljetuspussin..
Siis pikkusen vois tietenkin miettiä noita juttuja ennen kuin leimaa koko yrityksen.
Jos jollain yksittäisellä urpolla heittää päässä, ei tarvitse asiasta koko firmaa syyllistää!
Ei turvatiimi oo saanu hommia sekasin VAAN kuka sitä johtaa entisessä Linjo konsernissa.Taitaa olla joku lahden entinen joht.?
perseestä...