Olen lähdössä ensi kuussa PdC:iin. Oppaissa puhutaan paljon meksikolaisestakäsityöstä ja niiden ostomahdollisuuksista, mutta kuka kertoisi, mistä voi lähitienoolta ostaa farkkuja, buutseja ym mukavaa kotisuomeen tuliaisiksi? Ne mayamekot eivät lapsia kiinnosta... Millaisia ovat isot ostoskeskukset? Niistäkö saa? Missä lähimmät? Entä Cobán nähtävyydet? Liian rajua lenkkeilyä sohvaperunalle, joka käy aina ja kaikkialla autolla? Kiitti tiedoista!!!
Meksiko/Puerto del Carmen
Una muchacha
2
390
Vastaukset
- varmaan
kysellä tuolta Väli-Amerikka ja Karibia osastolta. Täällä jutut pyörii enemmän Pohjois-Amerikan matkailussa. Mutta hyvää matkaa kuitenkin!
- korjata,
mutta se on Playa del Carmen, ei Puerto del Carmen
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1286425Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie716273Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3766215Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3444002Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1482435Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.52376Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1311466- 131339
- 1871138
- 64970