poistakaa siitä kuitista pois kaikki mikä ei ole syötävää,ostakaa normaaleja ruokatarvikkeita, ei mitään ravunpyrstöjä yms. ei tavan ruoka ole huippu kallista jos osaa ostaa oikein, pullan voi leipoa, ei puolenlitran pullataikinaan tuhlaudu aikaa,samoin sämpylät, ne tekaisee sillä aikaa kuin ois käynyt kaupassa, ja paistamisen ohella voi katsoa vaikka tv tai halia kultaa. Pitsan tekaisee nopeesti leipäviipaleille, jääkaapissa on aina jotain siihen päälle pantavaa ja on todella hyvää, hampurilaisen tekee omatekoiseen sämpylään ja maistuu nam. opetelkaa tekemään itse, sillä säästää tosi pitkän euron, jos eijoka päivä juokse kaupassa ei tule ostettua kaikkea turhaa, ostaa kerralla perustarpeet ja opettelee tekemään itse.
Kun laskette
ruokakorin hintaa
1341
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Mitä noita törppöjä opettamaan, on niillä rahaa ruokaan ja kaikkeen muuhunkin, kunhan vaan inisevät.