Renaultin mainokset

miksi rellu mainostaa tähän tyyliin:
Renaultin kehittämä uusi common rail - dieselteknologia.....
harhaajohtavaa mainontaa koska rellu ei ole common rail tekniikkaa kehittänyt.
51409
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Ainakin ovat sen kokoisia, että tyhmäkin ymmärtää auton ja moottorin olevan loistava. (14.1 HS.) "Koko aukeama"

Äänestä

vaan ei keksinyt :)

Äänestä

kuka sen keksi?

Äänestä

Common railin keksi Fiat-yhtymään kuuluva Magneti Marelli. Marelli möi myöhemmin idean Boschille, joka tuotteisti sen.

Äänestä
  • sama yhtymä joka valmisti ensimmäisen TDI koneen vuonna 86 ja ensi vuonna pitäisi ilmestyä jälleen uutta versiota

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


rudolf kirjoitti:

miksi rellu mainostaa tähän tyyliin:
Renaultin kehittämä uusi common rail - dieselteknologia.....
harhaajohtavaa mainontaa koska rellu ei ole common rail tekniikkaa kehittänyt.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu