AApua

Elikkäs tein itse videon, joka on 1.67 GB iso ja haluaisin pakata sen 1GB tilaan. Miten voisin sen tehdä?
7351
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Juu. Vaikka virtualdubilla.

Äänestä
  • Valittaa että pitää olla kuva jgp jne.

    Millä ohjelmalla voisin ihan Videoita, niin kuin .avi tai .wmv

    Äänestä

  • Quincy- kirjoitti:

    Valittaa että pitää olla kuva jgp jne.

    Millä ohjelmalla voisin ihan Videoita, niin kuin .avi tai .wmv

    VIDEOITA pakataan. Koodekin tarttet sitten myös.

    Äänestä

Miten saisin muutettua videota silleen että se ei olisi niin iso ei muutettua eri muodoksi eikä leikattua paloja pois vaan ihan kuvanlaatua hunontamalla tai jtn muuta

Äänestä
  • Että jos vaihdan sen videon (joka nyt on .avi) muotoa niin se tulee pienemmäksi siis kooltaan ei kestolta?

    Äänestä

  • Quincy- kirjoitti:

    Että jos vaihdan sen videon (joka nyt on .avi) muotoa niin se tulee pienemmäksi siis kooltaan ei kestolta?

    Pakkaat sen vaikka xvidillä käytät ohjelmana virtualdubbia.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Quincy- kirjoitti:

Elikkäs tein itse videon, joka on 1.67 GB iso ja haluaisin pakata sen 1GB tilaan. Miten voisin sen tehdä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu