hälytysääni

eli kun pistää koneen käyntiin niin sieltä tulee ihan hirveää piippausta ti-duuuu-ti-duuuuu jatkuvalla syötöllä. ilmeisesti emo paskana? voiko ite räpeltää enää mitään vai suoraan huoltoonko?
4213
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Piippauskoodit löytyy todennäköisesti emon manuskasta. Kysymys ei välttämättä ole emosta, voi olla yhtä hyvin muisti tai näyttö tai...

Äänestä
  • tsekkasin ja emoon tuntuis viittaavan. Onko mitään tehtävissä noin niinkuin asennuspuolella esim se emolevyn ajureiden uudelleen asennus vai suoraan huoltoon?

    Äänestä

  • jepjep kirjoitti:

    tsekkasin ja emoon tuntuis viittaavan. Onko mitään tehtävissä noin niinkuin asennuspuolella esim se emolevyn ajureiden uudelleen asennus vai suoraan huoltoon?

    Mitäs se tarkkaan ottaen tarkoittaa se piipitys? Eli miten se selitys sanatarkasti kuuluu?

    Äänestä

Mulla kun vaihdoin jäähdytys-systeemin prossulle
alkoi kuulua em. ääni. Johtuen siitä että kone
oletti prossun jäähdytyksen olevan vialla.
No edelleenkin tämä ääni tulee kun avaan koneen, mutta N näppäintä painamalla kuittaan, ja ääni katoaa. Tsiikaappa lämpötilat.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jepjep kirjoitti:

eli kun pistää koneen käyntiin niin sieltä tulee ihan hirveää piippausta ti-duuuu-ti-duuuuu jatkuvalla syötöllä. ilmeisesti emo paskana? voiko ite räpeltää enää mitään vai suoraan huoltoonko?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu