Missä olisi yksineläjälle HALPA vuokrainen siisti yksiö? Ei oo varaa paljon, mutta jotenkin ehkä tuun kai toimeen. Sanokaa "alueita" jne.. mikä on halvimmillaan oleva vuokra Riihimäellä?
Riksun vuokrat
Hmmsasa
81456
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
No Peltosaari on yksi vaihtioehto. Hieman levoton maine osittain, mutta on siellä rauhallisiakin kulmia. Sitten sipusaaresta kuulemma saisi melko halvalla asunnon - oliko se VVO vai mikä tai SATO millä asuntoja siellä.
Kalliit vuokrat Peltsissä. VVO:lla ainakin on Lasitehtaantiellä ja Sipusaaressa edullisia vuokra-asuntoja. Kaupungilta kannattaa kysyä myös.
Nyt saa Lasitehtaantiellä ja Lehtolantiellä olevissa asunnoissa pulittaa jo reilusti yli kolmesaatakin 35 neliön kämpästä ja takuulla nousee rutkasti lisää kun aletaan tekemään isoja remontteja niihin neljään taloon lähitulevaisuudessa.
Sipparissa on edullisemmat vuokrat.
45 neliön kaksio 357 egee...ei paha ja hyvässä kunnossa. Rauhallinen alue.Ainoa haittapuoli,että vapaita on tarjolla todella harvoin.Ennakko 250 egee,jonka saa automaattisesti takasi,kun on kolme vuotta bunkannut.
Onhan nää rauhallisia, juu. Mut kämpät levii käsiin.....
Meikäläisen as. on ainaskin ihan jees kunnossa.Ei mitään vikaa.
Mul katto ropisee joka suunnast,ei taida vasara riittää... kaikkee "pientä" löytyy muutenki.
Ja huolto ei oikein pelaa... Ku nyt jaksais viel hetken asuu, ni ok...
...näin on.Meikäläiselle tuo huoltokin on toiminu ripeesti. Soitosta noin kakstuntia ja ukko oli paikalla.Asua meinaan vielä ainakin kymmenisen vuotta,jos ny ei lottovoittoo tu...:) Tosin en o kyllä lotonnu.Jos löytäs jonkun rikkaan periättären :)